Razkrili smo že nekaj imen glasbenikov, ki vas bodo zabavali na letošnjih prireditvah Noč pred nočjo in Zagorska ob občinskem prazniku v Zagorju. Zdaj pa so na zagorski občini razkrili še preostale nastopajoče.
Na Noč pred nočjo, ki bo letos v petek, 5. avgusta, bodo Zagorje ob Savi “pretresali” Joker Out in Magnifico, v soboto, 6. avgusta, pa bodo Zagorsko noč zaznamovali Miran Rudan, Jelena Rozga in Modrijani, napovedujejo.
Na mestno ploščad se v organizaciji Kulturnega centra Delavski dom Zagorje in Občine Zagorje ob Savi znova vračajo tudi petkovi večeri. 8. julija bo zbrane zabavala Manca Špik, 22. julija Marko Vozel in Mojstri, 12. avgusta Igor in Zlati zvoki, ki bodo s tem obeležili tudi 30-letnico njihovega delovanja, in 26. avgusta Nina Pušlar. Vsi petkovi večeri se bodo začeli ob 20. uri.
V petek, 29. julija, pa si bo mogoče na mestni ploščadi ogledati premiero filma Orkester, ki ga je režiral Zagorjan Matevž Luzar, v njem pa so igrali člani Pihalnega orkestra Svea Zagorje.
Tudi drugi organizatorji že načrtujejo dogodke, ki bodo v poletnih mesecih privabili številne obiskovalce, so še sporočili z zagorske občine in znova spomnili, da imajo ti čas do 15. junija, da na elektronski naslov nina.jenko@zagorje.si javijo, katere prireditve načrtujejo, saj bo Občina Zagorje ob Savi konec junija v zagorska gospodinjstva dostavila zloženko z vsemi prireditvami.
SORODNI ČLANKI:
Zagorska noč odpovedana, bo pa zato Mlada zagorska noč, zagorski tek …


4. junija 2022 bo v Trbovljah potekala dvojna zbiralna akcija. Na območju celotne občine bodo zbirali nevarne odpadke iz gospodinjstev, v primestnih krajevnih skupnostih pa se bodo hkrati zbirali tudi stari aparati oz. odpadna električna in elektronska oprema.
Nevarni odpadki iz gospodinjstev z območja Občine Zagorje ob Savi se zbirajo v zbirnem centru in enkrat letno s pomočjo premične zbiralnice nevarnih odpadkov (tovorno vozilo, namenski kontejner). To akcijo, ki je bila dvodnevna (petek in sobota) so sicer v Zagorju letos že izvedli – v aprilu.
Tudi Komunala Radeče je v sodelovanju z zunanjim izvajalcem zbiranje nevarnih odpadkov že organizirala, in sicer zadnjo soboto v aprilu.
