V Domu upokojencev Franca Salamona v Trbovljah je znova prišlo do izbruha okužb s koronavirusom. Okuženih je 28 stanovalcev, 26 je bilo cepljenih že z drugim odmerkom. Pri večini okužba poteka brez simptomov ali z blažjimi simptomi.
Velika večina vseh stanovalcev, teh je 190, je cepljena. Cepili se niso le štirje stanovalci. Kako je okužba prišla v dom, ni znano. Stanovalce so testirali, ker so se pri petih pokazali blagi simptomi.
V Trbovljah so tako poleg notranje spet vzpostavili tudi zunanjo rdečo cono. Od vseh okuženih eden ni bil cepljen, eden pa je okužbo že prebolel. V jesenskem obdobju so v trboveljskem domu zabeležili 27 okužb, nihče od stanovalcev ni umrl.
V DSO Trbovlje danes odpravljajo rdečo cono, na Izlakah še ne



»23. aprila pa začenjamo z novo, že 11. sezono Hrastničani beremo 2021. Z veseljem pripravljamo spletne dogodke za vse zainteresirane,« pove direktorica, »V knjižnici nas je šest zaposlenih, pomaga nam še ena oseba preko javnih del, vendar dela nam nikoli ne zmanjka. Lahko povem, da ga je sedaj več kot sicer. Žal pa ni fizičnega stika, ki je najbolj pomemben«.