Po napornem letu 2019, ko so z intenzivnimi vajami in kvalitetnim programom na italijanskem tekmovanju Flicorno d’Oro v Rivi del Garda zasedli prvo mesto, nato pa v istem letu vrhunsko izpeljali še 25 koncertov, so se člani veselili počitka. Tudi zato, ker je lansko leto orkester zaznamovalo snemanje filma, ki je trajalo kar 25 snemalnih dni in v katerem so člani ubrali celo vrsto figur korakanja. Zaključili so februarja letos in bili veseli »krajšega« premora. Ki pa se nikakor ne konča. Izpustili so vaje, koncerte, budnice …
A konec leta bo v znamenju glasbe, so se soglasno odločili in za svoje zveste poslušalce po svojih domovih posamično posneli skladbo Feliz Navidad. Kot posebno božično darilo, pa se je orkestru s svojim čudovitim glasom pridružila še Alenka Godec, s katero je orkester že večkrat uspešno sodeloval. Sledilo je zahtevno združevanje vseh avdio in video posnetkov in nastalo je “korona” božično-novoletno voščilo, ki vam ga premierno predstavljamo na našem portalu.


Decembra sta se Študentska organizacija Hrastnik in Mladinski Center Hrastnik odločili, da izpeljejo zimski dogodek malce drugače (preko spleta). S podporo občine in rudnika, so pripravili unikaten prenos glasbe iz hrastniške jame.
Nastopajoči
V Hrastniku je epidemiološka slika prav tako slaba, zato Gregor Pajić, direktor Zdravstvenega doma Hrastnik, ob vsaki priložnosti prebivalce spodbuja, naj varnostne ukrepe dosledno spoštujejo ne glede na to, da so prazniki in bi želeli biti s svojci in prijatelji. Minuli petek je bilo ob 15 opravljenih testih skoraj polovica pozitivnih (7), v soboto je bilo 7 pozitivnih od 20 opravljenih testov. Testiranje je bilo potrebno tudi v nedeljo, ko so sprejeli enega pacienta in mu potrdili prisotnost covid-19.
“V Preboldu trenutno nimamo več na covid-19 pozitivnih oseb, v DSO Trbovlje pa smo po ponovni decembrski okužbi odkrili 17 primerov pri oskrbovancih in 7 pri zaposlenih,” je pojasnila Logarjeva.