Počasne vožnje mimo gradbišč, združevanje vlakov in nadomestni avtobusni prevozi bodo še dodatno upočasnili železniški promet med Zasavjem in Ljubljano, ter tudi v smeri proti Dobovi.
Zaradi nadgradnje in prenove železniške postaje Zagorje se bodo v drugi polovici oktobra med postajama Zidani Most – Hrastnik izvajale dnevne zapore desnega tira.
Na postaji Zagorje se v mesecu oktobru nadaljujejo dela v okviru investicijska projekta ureditev železniške postaje, ki bodo obsegala tudi dela na nadgradnji drugega tira, vključno z izgradnjo novega perona.
Med Litijo in Ljubljano namesto nekaterih vlakov nadomestni prevoz
V oktobru in začetku novembra se bodo na postaji Litija izvajala dela na zamenjavi kretnic, istočasno pa se bodo med postajama Sava – Litija (levi ali desni tir) izvajala tudi vzdrževalna dela na medpostajnih odsekih Sava – Litija. V času del bo na tirih postavljena zapora.
Zaradi omenjenih del bodo potniki morali na relaciji Ljubljana – Litija in obratno od 9. do 11. oktobra ter od 28. oktobra do 5. novembra z nekaterih vlakov presedati na organiziran nadomestni prevoz.
Sicer obljubljajo, da bo prevozov dovolj, saj naj bi namesto enega vlaka vozilo več avtobusov. Kot pravijo na Slovenskih železnicah, da bi bile zamude čim krajše, so nekatere vlake med Ljubljano – Zidanim Mostom in Dobovo združili.
Takšen režim se napoveduje za naslednja dva meseca, pojasnjujejo iz SŠ. »Zaradi velike frekvence vlakov na progi bi v nasprotnem primeru prijahalo do še večjih zamud. Zaradi predpisanih počasnih voženj mimo gradbišč in začasne vožnje po samo enem tiru pa lahko kljub združevanju vlakov prihaja do zamud.«
Cesta “čez hrib”, prenovljena železniška postaja, galerija Zagorje-Litija …

Peter Razpotnik
Tudi 21-letni Tim Razpotnik je učenec iste šole kot Aljaž. O njegovi glasbeni nadarjenosti so se že prepričali mnogi obiskovalci koncertov zbora, na katerih s svojimi točkami za klavirjem nastopa tudi Tim. Tudi nam je na sobotni vaji zaigral. Tako Aljaž, ki ga tokrat nismo videli, kot Tim sta avtista in sta bolj redkobesedna. Raje se izražata s pomočjo petja ali igranja na klavirju. Smo pa izvedeli, da se Tim, ki že dolgo nastopa, neizmerno veseli koncerta in da mu aplavz veliko pomeni.
Predsednik zbora je že vsa leta Franjo Juvan, ki se tako spominja začetkov: “Nekoč smo prepevali v cerkvi na Sveti gori. Ni bilo malo – 23 let. Ko se je to obdobje končalo, smo nadaljevali kot posvetni zbor Izpod Svete gore.” Člani se radi družijo in svoja druženja izkoristijo, da pripravijo tudi sceno za koncert, karte, vabila … “V zboru že nekaj časa delujemo z drugačnimi, na kar smo zelo ponosni. Vsi pa smo zelo povezani, še posebej nas povezujejo dolgoletne izkušnje in ljubezen do petja,” na koncu še doda predsednik zagorskega zborčka.
Priprave na koncert.