S ponedeljkom bo v goriški, gorenjski, obalno-kraški, pomurski, posavski, podravski, koroški in zasavski regiji ponovno dovoljena strežba na terasah in vrtovih. Lokali bodo lahko odprti med 7. do 19. uro.
Zaenkrat je znano še, da bo osebni prevzem blaga, hrane in pijače na prevzemnih mestih dovoljen brez časovne omejitve.
Kakšni bodo ostali ukrepi, ki veljajo od ponedeljka dalje, vlada še razpravlja.

Kot še doda Logarjeva je med obolelimi starejših sedaj manj, kot posledica cepljenj. “Kot vedno doslej imamo na eni strani ljudi, ki zelo dosledno upoštevajo vsa priporočila pri preprečevanju okužb in varujejo svoje zdravje, po drugi strani pa osebe, ki zanikajo obstoj in moč virusa ter omalovažujejo ukrepe. Po enem letu smo vsi že naveličani novega načina življenja, utrujeni, prizadeti na takšen ali drugačen način.”

V namen izboljšanja prometne varnosti bodo na omenjenem odseku v kratkem nameščene tudi odbojne ograje v skupni dolžini 300 metrov.
Čeprav naj bi se testiranje zgodilo že ta petek, tudi na Gimnaziji in ekonomski šoli Trbovlje navodil nimajo. Testiranje pomembno vpliva na prenos okužb, a je smiselno le, meni ravnateljica Jelena Keršnik, če ga bo izvajal velika večina. Tudi Keršnikova je prepričana, da gre dijakom zaupati: »Tisti, ki se želijo samotestirati, rezultatov zagotovo ne bodo ponarejali in jim gre zaupati, da samotestiranje opravijo doma. Tudi sicer menim, da je intima doma boljše okolje za ta postopek. Predvsem pa bi testiranje doma omogočilo, da pozitiven dijak sploh ne pride v šolo, kar pomembno zmanjša možnost prenosa okužbe na sošolce in zaposlene. Dijaki uporabljajo javni prevoz, se vozijo s sošolci v osebnih avtomobilih, na poti v šolo in tudi v šoli se družijo.« Na GESŠ se je v anketi 40 odstotkov dijakov, ki so odgovorili, odločilo za samotestiranje.
V Srednji šoli Zagorje so mnenja, da bi samotestiranje dijakov prispevalo k večji varnosti izvedbe pouka, tako kot vsi ostali sogovorniki, je tudi Aljaša Urbanija, ravnateljica SŠ Zagorje prepričana, da bi se dijaki lahko testirali doma. “Naši dijaki programa zdravstvena nega se zaradi izvajanja praktičnega pouka v kliničnem okolju že vsak teden testirajo. Prav tako se testirajo dijaki programa trgovec, ki opravljajo praktično usposabljanje z delom pri različnih delodajalcih.” pravi ravnateljica, ki je s strani dijakov prejeli le 10 odstotkov pritrdilnih odgovorov.