Bralec nas je obvestil, da so na cesti za Savo med Trbovljami in Hrastnikom gmote zemlje, skale in kamenje, kar seveda ovira promet.
Počasi in previdno!
DODANO 17.15: Kamenje je odstranjeno, cesta je normalno prevozna.

Bralec nas je obvestil, da so na cesti za Savo med Trbovljami in Hrastnikom gmote zemlje, skale in kamenje, kar seveda ovira promet.
Počasi in previdno!
DODANO 17.15: Kamenje je odstranjeno, cesta je normalno prevozna.

Knjigo V zakulisju, ki je izšla v času epidemije, je avtor Igor Gošte pred dnevi premierno predstavil v prijetnem ambientu dvorišča Zasavske ljudske univerze.
Igor Gošte, ki je v zasebnem življenju najraje ata, poleg pisateljevanja pripravlja prispevke za revijo Reporter, več kot desetletje pa je urednikoval na lokalni televiziji. Poleg tega je športnik in humanitarec in še bi lahko naštevali.
Knjiga V zakulisju je nastajala postopoma. Najprej v glavi, kot pravi avtor. Zgodbe so resnične in bralca ne pustijo ravnodušnega. Igor meni, da so knjigo pravzaprav pisali tisti, s katerimi je delil srečna in manj srečna obdobja svojega življenja. Neki začetni poskusi v poeziji in prozi so seveda bili v najstniških letih. Prvo pravo pesem pa je napisal, ko so čakali na rojstvo hčerke Liljane. To je bila otroška pesmica, sledila ji je še ena, bolj ekološka – Na dolino prekrito z meglo. Ko pa je začel pošiljati svoje zgodbe in pesmi na razne natečaje, so začela prihajati tudi priznanja kot potrdilo, da je na pravi poti. Skupaj z zagorskimi pesniki je nastopal v literarnih večerih, predvsem v domovih za starejše.
“Skoraj vsi so takrat že imeli svoje knjige, iz katerih so brali, jaz pa sem bil le s kupom papirjev,” se smeje Igor. “Sicer si moraš pa za pisanje vzeti čas, ki ga je bilo v obdobju mojega urednikovanja bolj malo.”
“Ko so se pesmi nabrale, sem jih objavil v pesniški zbirki Svetla tema, potem je bila na vrsti knjiga pesmi, pravljic, humoresk, zgodb in aforizmov z naslovom Obara, sledila je skupna pesniška zbirka Ogovarjanje tišine, ki smo jo izdali zagorski pesniki, pa romani Sledi korakov (avtobiografska), Prebujanje in Otroci knapov. Ko so prišli vnuki pa so nastale Pravljice o živalih (ilustriral Jože Potokar) in Čebelje dogodivščine, v kateri so ilustracije delo hčerke Liljane Koban. In zdaj je tu tudi deveta knjiga V zakulisju- o zakulisju politike, medijev, o humanitarnih projektih, televizijskih zgodbah, o kofetkanju s sodelavci, ukradenih otrocih, Golem otoku … “
Ko je začel delo na lokalni televiziji, še v času prvega urednika Jureta Nagodeta, je Igor najprej začel s športnimi oddajami. Pravzaprav je takoj za predstavitveno, bila to prva oddaja. Skok v šport je bil na sporedu vsako sredo zvečer in se je zelo dolgo obdržal. Prvo oddajo, ki ni bila športna, je posnel z Lojzetom Peterletom. Potem pa so se znana imena kar vrstila. Predsedniki, ministri, … Znal je (in še vedno je tako) prisluhniti običajnim ljudem, ki so preizkusili temne in žalostne plati življenja, a niso izgubili volje in poguma za naprej. Veliko oddaj in veliko zanimivih gostov.
Delo v medijih je naporno in odgovorno. Vendar ima Igor rad izzive. Pa naj bodo ti na športnem ali humanitarnem področju.
Za 50. rojstni dan se je odločil, da bo pretekel 50 kilometrov ter ob tem zbiral denar za zasavske socialno ogrožene družine. Tako se je začelo. Letos bo 4. septembra, (če ne bo korona ponagajala) že 10. humanitarni tek. Pokrovitelj bo predsednik Republike Borut Pahor. Zbrano pomoč bodo namenili desetim obolelim za cerebralno paralizo.
Sicer pa Igor pravi, da brez pisanja ne gre in ob izidu devete že razmišlja o novi knjigi.
V spremni besedi Igorjeve najnovejše knjige V zakulisju je Silvester Šurla, odgovorni urednik Reporterja, zapisal: “Igor Gošte je kmalu po odhodu z ETV začel pisati novo zgodbo, ostal je zvest samemu sebi, izbral je težjo pot. O tem tudi govori ta knjiga, ki je morala biti napisana. Sam pa po prebranem takoj vzamem nazaj svoj pomislek, ko mi je povedal, da jo počasi zaključuje. – Kdo pa danes sploh še bere knjige, – sem nepremišljeno izustil, namesto da bi se ugriznil v jezik. Stare časopise se običajno vrže stran, knjige, kot pričevalke nekega časa, pa ostanejo.”
Čeprav so letos prireditve – tiste, ki niso bile odpovedane – okrnjene, pa bodo za svoje instrumente vseeno vestno poprijeli godbeniki Rudarske godbe Hrastnik.
Koncert, kot pravijo godbeniki, bo potekal v bolj sproščenem vzdušju. Godba ima na sporedu eno uro bolj zabavnega programa, ki obsega pop skladbe Erica Claptona, Robbie-ja Williamsa, seveda pa tudi brez Avsenika ne gre. Koncert, ki bo potekal po dolgem kulturnem zatišju, je dirigent Uroš Razpotnik komentiral takole: »Člani Rudarske godbe Hrastnik smo se, tako kot tudi ostali člani prostovoljnih društev, morali odreči svojemu najljubšemu hobiju. Žal smo tudi mi morali med izbruhom virusa prekiniti z delovanjem. Godbeniki smo si čas krajšali z igranjem doma, nekateri pa smo nostalgično poslušali posnetke koncertov in nastopov. Tudi Hrastnik kot skupnost je močno pogrešal zvoke našega orkestra. Veliko ljudi je omenilo, kako so manjkali zvoki godbe med pustim obdobjem karantene. Tako smo vsi skupaj tudi lahko opazili, kako pomembno je delovanje kulturnih društev v naših krajih. Upam, da bo takšna mentaliteta vztrajala še naprej in da bodo ljudje v prihodnje veseli naših obrazov ter predvsem našega igranja. K sreči pa se je stanje v naši državi umirilo do te mere, da smo z junijem začeli tudi z vajami ter izvedbo drugih aktivnosti.«
Godba je uspela, kljub situaciji, izvesti tradicionalno budnico za 1. maj v malo drugačni obliki. Namesto klasičnega pohoda po občini so ob primerni medsebojni razdalji izvajali koračnice na hrastniški tržnici.
Jutrišnjega koncerta se po dolgem kulturnem zatišju že vsi godbeniki zelo veselimo, je dodal klarinetist Primož Frajle. Le dirigenta malce skrbi zaradi muhastega vremena. A verjamejo, da da mokri ne bodo, v nasprotnem primeru pa bodo s srčnim igranjem že pregnali oblake!
V trboveljski bolnišnici so prilagodili režim obiskov v bolnišnici: “Zaradi naraščanja števila okuženih z novim Koronavirusom v Sloveniji in sosednjih državah se moramo držati strogih ukrepov, da virusa COVID-19 ne zanesemo v bolnišnico in okužimo svojih
pacientov in zaposlenih.”
Če se s svojcem ali prijateljem, ki je hospitaliziran v trboveljski bolnišnici lahko pogovorite po telefonu, prosijo, da na obisk k njemu ne hodite.
Obiščete lahko le pacienta, ki v bolnišnici biva že 7 dni ali več. Izjema so obiski očetov v Porodnišnici – ti so mogoči že takoj po rojstvu otroka.
Na dan lahko na obisk k pacientu pride le ena odrasla oseba, ki ne kaže znakov okužbe z novim Koronavirusom (nima zvišane telesne temperature nad 37,5 st. Celzija ter nima znakov okužbe dihal in/ali driske) in ni bila v zadnjih 14 dneh v stiku z osebo, pri kateri je bil postavljen sum ali celo potrjena okužba s COVID-19. Na obisku lahko ostane največ 15 minut.
Kot še nadaljujejo v SBT, prosijo, da se sorodniki in prijatelji med seboj dogovorijo, kdo bo kateri dan prišel na obisk k svojcu ali prijatelju. V bolnišnico bodo namreč spustili le enega.
Uspeli bomo le z močno voljo in s sodelovanjem, še doda direktorica SBT Romana Martinčič, ki prosi za strpnost in razumevanje vseh uporabnikov in obiskovalcem bolnišnice v Trbovljah.