Po tem, ko smo ostajali zaprti v svoje domove, ko so zaprli lokale, prepovedali prehod med občinami …se je življenje resnično ustavilo. Vsaj večini.
In, ko so vendarle meje padle, je čas, da se sprosti še naš um. Pa naj bo to izlet v naravo, sprehod po mestu ali kaj drugega. Vsak teden bomo objavili kakšno idejo za poldnevni ali celodnevni izlet. Morda tudi kakšno “vikend paket” idejo.
Trajanje: 1-2 ure.
Primerno za: Vse – otroške vozičke, skiroje, kolesa, majhne otroke, invalide …
Lokacija: Izhodiščna točka parkirišče (brezplačno) pri Kulturnem domu Laško ali parkirišče pri trgovskem centru Tuš ali trgovskem centru Spar.
Proračun: Nič ali par evrov za kavo/sladoled.
Sprehod po Laškem ob Savinji
Prelepo mestece s 13.000 prebivalci, ki je poznano predvsem po pivovarni in zdravilišču.
Parkirali smo pri Kulturnem domu Laško, kjer je prostora vedno dovolj in se ob Savinji odpravili v smeri Celja. Ravna asfaltirana pot primerna tudi za kolesa, skiroje, rolerje ali kakšna druga zabavna prevozna sredstva. Kadar je sonce premočno, jo lahko mahnete kar čez park – senca zagotovljena.
Čez most želja
Pot zavije mimo starega dela laškega zdravilišča in z zavojem v levo pridete do novega bazenskega kompleksa. Ker je zdravilišče v tem času še zaprto, morate mimo hotela, če želite na most želja in na drugo stran reke. Plan B proti Celju pa vas pelje do naslednjega, lesenega mostu, kjer lahko prav tako prečkate reko. In že smo na drugi strani. Če naredimo krog nazaj do začetne točke, vse traja z zelo počasnimi koraki kakšno uro. Če stopimo malo hitreje pa gre tudi v pol ure (2-3 kilometri).
Črni most replika originala

Ker so se končno odprla tudi igrala in razni rekviziti na prostem, naj povemo še, da je teh tukaj na vsakih nekaj metrov. Fitnes na prostem, Street workout, otroška igrala …
Plošča z napisom »Ostal si, bratec most!« spominja na obnovljeno življenje prvotnega pokritega lesenega mostu, ki ga je leta 1923 postavil lastnik nekdanje laške tovarne umetnega škrilja. Po drugi svetovni vojni ga je nadomestil betonski most, leta 1997 pa je Pivovarna Laško uresničila željo domačinov in nad izliv potoka Žikovca v Savinjo postavila kopijo prvotnega mostu.
Sprehod primeren za starejše, majhne otroke in vozičke. Na poti imate več lokalov, kjer lahko spijete kavo, naročite kakšen sladoled ali sladico ali pa si privoščite kosilo.

“Vesel sem, da sem bil učenec OŠ Ivana Skvarče, kjer sem se veliko naučil. Zadnje čase pa razmišljam o srednji šoli. Odločil sem se za gimnazijo. Potem bomo pa videli. Kar nekaj vpisanih najboljših učencev iz prejšnjih let poznam, med njimi je tudi moj brat.”
Tone Fakin
Na terenu, kjer je naj bi gorelo, je bilo živahno. Hitro so postavili avtolestev, namreč poškodovanca je bilo potrebno rešiti iz prvega nadstropja. Pripravili so cevi in aparate, nato pa opremljeni gasilci vstopili v zadimljene prostore in uspešno sanirali požar.
Grega Klenovšek






Na nedavni skupščini so lastnike seznanili, da je do konca maja letos proizvodnja za 34% povečala obseg dela v primerjavi z začetkom leta, obseg naročil pa je se je povečal za 30%. »V proizvodnji beležimo maj kot absolutno rekordni mesec. In zato se sodelavcem iskreno zahvaljujem,« je dejal Andrej Orožen, direktor podjetja
Jure Knez
Andrej Orožen
Sintija in Tarik
Marisa
Luka
Patricija
Jasmin in Uroš
Lin
Tadeja
Tjaša
Ula
Maša, 4. razred
Iza, 4. razred: »Učiteljica nam je lepo pripravila za vse dni v tednu gradivo in posnetke. Bilo je težje kakor v šoli, ampak je bilo v redu. Kadar smo imeli športni dan, je bilo zelo zabavno. Vesela sem, da sem spet v šoli.«
Žiga Lan, 4. razred: »Šola v času korone je bila zanimiva. Najprej sem mislil, da to ne bo trajalo dolgo in nisem vzel stvari resno. Vse je bilo hecno, mami je razlagala, risala, pisala, jaz pa sem jo samo čudno gledal. V šoli je učiteljica bolj zanimiva in ni tako stroga. Ne bi si želel več šolanja doma, ker sem pogrešal sošolce in prijatelje. Vesel sem, da smo se lahko vrnili in se tako še malo družimo, preden bodo spet počitnice.«
Ela
Bekir