Letošnje državno tekmovanje iz matematike za gimnazijce je bilo v soboto, 13. aprila, na Srednješolskem centru Lava v Celju.
Na tekmovanje se je uvrstilo 5 dijakov GESŠ Trbovlje, ki so se na matematičnem krožku celo leto ukvarjali z zahtevnimi matematičnimi izzivi. Tudi med najboljšimi slovenskimi gimnazijci so se zopet izvrstno izkazali, saj so se prav vsi vrnili s priznanji. Patrik Kušter iz 3. a je dobil zlato priznanje s posebno pohvalo, Ajda Pevc iz 1. a, Nika Špajzer iz 3. a, Jon Koren in Matej Pevc iz 4. a so se vrnili s srebrnimi priznanji.

Mentorja in vsi člani krožka so se nagrade razveselili in pridobili dodaten zagon za nadaljnje ustvarjanje.
Franc Bokal

»Začeli smo tudi z zbiranjem starega papirja. Uvedli smo zabojnik z modrim pokrovom in brezplačni odvoz starega papirja po principu od hiše do hiše ali od vrat do vrat.« Takšen sistem velja za podeželje, v mestu pa so še vedno ekološki otoki. Na ta način bodo tudi nekaj zaslužili in z pridobljenimi sredstvi kupili nove zabojnike. Zabojnike za zbiranje odpadne in kartonske embalaže ter papirja so že začeli nameščati v zahodnem delu občine in s tem bodo nadaljevali tako v Litiji kot tudi v Šmartnem pri Litiji. “Tako bomo vsaj delno preprečili krajo papirja in razmetavanje za posameznike nezanimive frakcije po okolici« zaključi direktor.

Pred dvema letoma prenovljeno otroško igrišče v Radečah.