1
Letošnje državno tekmovanje iz matematike za gimnazijce je bilo v soboto, 13. aprila, na Srednješolskem centru Lava v Celju.
Na tekmovanje se je uvrstilo 5 dijakov GESŠ Trbovlje, ki so se na matematičnem krožku celo leto ukvarjali z zahtevnimi matematičnimi izzivi. Tudi med najboljšimi slovenskimi gimnazijci so se zopet izvrstno izkazali, saj so se prav vsi vrnili s priznanji. Patrik Kušter iz 3. a je dobil zlato priznanje s posebno pohvalo, Ajda Pevc iz 1. a, Nika Špajzer iz 3. a, Jon Koren in Matej Pevc iz 4. a so se vrnili s srebrnimi priznanji.






