Hrastnik ima eno merilno postajo, ki meri onesnaženost zraka pri osnovni šoli Narodnega heroja Rajka Hrastnik. Tam, kjer ni prometa, ni individualnih kurišč in ni industrije. Temu primerni so tudi rezultati.
Končno meritve tudi v spodnjem Hrastniku
Več let borbe z občino, da naj merilno postajo postavijo v spodnjem Hrastniku in obenem rešijo dvome o izpustih klora iz kemične tovarne, kjer vsakič znova, ko po Hrastniku “smrdi po bazenu” pravijo, da ni nič narobe, bo očitno prineslo spremembe.
Kot nam je zagotovil župan Marko Funkl so se za začasno merilno postajo v spodnjem delu Hrastnika že dogovorili na Arsu, kjer točnega datuma sicer niso določili, bo pa to vsekakor še v letošnjem letu.
Že dobra tri leta mineva, kar sta takratni župan Miran Jerič in Aleš Venko obljubila, da bo ponovno pripravljen načrt reševanje v primeru izpustov klora. Da se bo ponovno pripravilo evakuacijske poti in sistem obveščanja. Na občini so se po naših ponovnih vprašanjih izgovarjali na Arso in na neuspele razpise glede priprave delnih načrtov in vse je, do danes, ostalo le pri obljubah.


Šolsko ministrstvo nujne investicije v Zagorju ne bo podprlo, tako bo finančna sredstva skoraj v celoti iz proračuna zagotovila Občina Zagorje. Glede na to, da bodo objekti zgrajeni po standardih skoraj nič-energijskih stavb, pa se občina nadeja sofinanciranja Eko sklada v višini 500.000 evrov.