Po predlogu za polovično znižanje sejnin, nad katerim nekateri svetniki niso bili najbolj navdušeni so se Zagorjani zedinili na 30 odstotno znižanje.
Po novem bo zagorski svetnik na posamezno sejo na račun prejel 104 evre
Občinski svetniki so na včerajšnji seji sprejeli nov pravilnik, ki določa 30 odstotkov nižje sejnine občinskih svetnikov ter delovnih teles občinskega sveta. Po predlogu Primoža Štendlerja (NSi) za prepolovitev sejnin bi se znesek v proračunu iz 67.000 evrov zmanjšal za kar 33.500, po sprejetem predlogu pa za nekaj več kot 20.000 evrov.

Kdo dobi 20.000 evrov?
Župan bo predlagal, da gre ta denar v humanitarne namene, nam je zaupal. Svetnik SD Željko Železnik pa, da naj bi se znesek namenil za projekt, ki je izpadel iz proračuna, kot možnost je predlagal knjižnico.
Mladinski center Zagorje – prvi zagorski svet zavoda, ki bo deloval BREZ sejnin
Na predlog občinske komisije (KVIAZ) so svetniki sprejeli priporočilo svetom javnih zavodov naj sledijo zgledu in svoje sejnine znižajo. Kot prvi se je odzval McZos in sprejel sklep, ne le, da bodo sejnine znižali, temveč da bo svet zavoda v prihodnje deloval brez sejnin.







