Sreda, 2. september 2020 je bila za zasavskega atleta iz Hrastnika zelo uspešna.
V Novem mestu je potekal vsakoletni mednarodni 31. miting, na katerem so nastopili predstavniki kar sedmih držav. Med Slovenci je najboljši rezultat pri teku na 100 metrov med moškimi dosegel Matevž Šuštaršič z časom 10,90. Drugo mesto je v finalu zasedel Hrastničan Žiga Benko z rezultatom 11,05.
V skupnem seštevku slovenske atletske lige v tej sezoni sta prvo mesto dosegla Kristjan Čeh in Maruša Mišmaš Zrimšek. Ptujčan je na novomeškem mitingu v metu diska zmagal z 61,97 m, Maruša Mišmaš Zrimšek pa ni nastopila, ker bo na 1500 m tekla v Franciji.


Na Špančevem ovinku se namreč za vrtom skriva mogočni toplar, zgrajen leta 1883. S ceste se težko vidi, je malce stisnjen v kot. Tudi fotografirati ga v celoti je misija nemogoče. Najbolje si je vzeti čas in si ga del po del počasi in pozorno ogledati. Izkoriščen je namreč kot razstavni prostor starih predmetov in orodja. Staro kmečko orodje, predmeti za gospodinjstvo, pohištvo, slike, stare fotografije … O razstavljenih predmetih Boris veliko ve – o uporabnosti in njihovih originalnih trboveljskih imenih: hlapec, cajk, fajrcajg, foh, burkle, kuplunga …
»Franc se je s Kozjanskega priženil v Trbovlje. Bil je kovač in ključavničar. Znal je skovati zelo lepe predmete. Prodajal je kolesa, montiral centralno ogrevanje in vodovod. Za tiste čase je bil vsestranski, napreden in prestižen človek.«
Po Borisovih besedah je imel Franc prvi v Trbovljah avto in prvi vozniški izpit. Povrh vsega pa je bil tudi strasten gasilec.
Prvi starodobnik, ki ga je kupil je rdeči MG letnik 1969, z volanom na desni, kot se za Angleža spodobi. Tudi njega je že uredil in te dni ga bo registriral.







Končno se stanje umirja, ta teden bodo še testirali vse zaposlene in tiste, ki so v sivi coni. “V načrtu imamo postaviti še sivo cono v prostorih delovne terapije, kamor bomo stanovalce premestili, da se ostali prostori razkužijo. Zdrave stanovalce bomo namestili nazaj v sobe, ko bo znan načrt dela za naprej.” pove Kopušar. Prostor delovne terapije so v kratkem prenovili, zato bodo stanovalce začasno premestili tja, ker je dovolj svetlobe in prezračevanja. Računajo, da bodo v kratkem sistem delovanja doma postavili na novo, dom razkužili in dorekli način obiskovanja.
Hrastniški stanovalci doma starejših so v ustanovi zaprti že od 11. julija, dan prej so bili zadnji obiski, in svojih najbližjih, razen preko video klicev, niso videli že 2 meseca. “Umrli bodo od žalosti, ne od virusa” čustveno pripomni občanka.


