Novih pozitivnih brisov v Hrastniku ne beležijo, je pa vikend ovit v črnino, saj so umrli štirje stanovalci Doma starejših.
Od petka do nedelje so vzeli 11 brisov v ZD Hrastnik, vsi izven Doma in vsi so bili negativni. Novih testiranj v Domu ni bilo, so pa danes sporočili, da so med vikendom zabeležili kar štiri smrtne primere okuženih stanovalcev. V petek je ena oseba iz Doma umrla v bolnišnici, v soboto dve – ena v bolnišnici in ena v Domu, in v nedeljo še ena oseba, ki je bila iz Doma premeščena v bolnišnico.
Na delo se vračajo 4 zaposlene, ki so prebolele koronavirus.
Na Občini Hrastnik so sporočili skupno statistiko doma:
– vse do danes potrjene okužbe v domu: 49 stanovalcev, 11 zaposlenih
– število smrti: 8 stanovalcev
– število vseh do danes ozdravljenih: 6 zaposlenih, 3 stanovalci
– število trenutno aktivnih okužb: 38 stanovalcev, 5 zaposlenih.

Vsa štiri leta gimnazije sem hodila na Buklžur v Knjižnico Toneta Seliškarja Trbovlje, kjer se enkrat mesečno zbirajo mladi ljubitelji knjig. Lanskega decembra smo dobili nalogo, da napišemo esej na temo časa in nastala je pravljica Želvice. Ideja o tematiki je prišla povsem spontano, misli so kar drle iz mene. Esej oziroma pravljico sem pokazala profesorici za slovenščino, ki je samo še potrdila mojo misel o izdaji.
Pravljico sem napisala kot nalogo. Ko se je pozneje porodila ideja o izdaji knjige, še nisem razmišljala o njenem namenu. Nisem pisateljica.
Ne. Študij sem izbrala po tem, ko sem že napisala Želvice. Na začetku čisto dve samostojni stvari sta na koncu sovpadli. Zanimivo. Nekaj že mora biti na tem.
Ljiljana Plaskan
Še posebej so skrbeli za najranljivejše skupine – starejše občane in socialno ogrožene. S toplimi obroki so dnevno oskrbovali številne občanke in občane, ki sami niso mogli poskrbeti za toplo kosilo. Skupaj s prostovoljci in gasilci so skrbeli tudi za razvoz in dostavo pomoči na dom, nam predstavi delo hrastniškega Rdečega križa Belinda Ladiha. Socialno ogroženim posameznikom in družinam je bilo dostavljeno več kot 200 paketov pomoči v zgolj enem mesecu.
»Začetkom meseca julija smo prevzeli skrb za razvoz kosil uporabnikom storitve pomoči na domu. Gre za dejavnost Doma starejših Hrastnik, ki kosila še vedno pripravlja, razvoz pa smo začasno prevzeli mi. Delo opravljajo trije prostovoljci, ki koristijo dve vozili za razvoz 47 kosil, ki jih tudi servirajo. Seveda pri tem strogo upoštevajo navodila NIJZ.« opisuje način dela zadnjega časa hrastniška predsednica OZRK.
Rdeči križ Slovenije – Območno združenje Hrastnik je letos dobil Zlato priznanje Občine Hrastnik za humanitarno delo in izredno angažiranje v času razglašene epidemije COVID – 19.