Iz Splošne bolnišnice Trbovlje so danes sporočili, da zaradi ugodne epidemiološke situacije znova dovoljujejo prisotnost očetov pri porodu.
Neuradno smo izvedeli, da so testirali vse zaposlene in nihče ni bil pozitiven na koronavirus.
Ne glede na spremembo na porodniškem oddelku pa obiski še vedno v trboveljski bolnišnici niso dovoljeni, saj število okuženih s covid19 v Sloveniji narašča. “Zaščita naših pacientov je za nas zelo pomembna” obrazložijo svojo odločitev v bolnici Trbovlje.

Župan, Marko Funkl
Odločno proti izboru novega kandidata je nastopil občinski svetnik Vinko Žagar, ki je je prepričan, da se kadrovanje oseb, ki so blizu županu izvaja že od samega začetka mandata. Ne razumem, zakaj je potrebna zamenjava direktorja v tem trenutku, je javno izpostavil Žagar na zadnji občinski seji. Župan je pojasnil – ne gre za zamenjavo temveč za iztek mandata in izbiro najboljšega prijavljenega kandidata, ne pa zgolj avtomatsko potrjevanje dosedanjega.
Tina Moljk, dosedanja direktorica KRC-a
Kino Hrastnik, KRC
Letos januarja so na Občini Zagorje pridobili pravnomočno gradbeno dovoljenje za gradnjo “Camperstopov” na območju Evroparka. Kot nam je povedal direktor občinske uprave Tadej Špitalar je predvidenih 6 parkirnih mest s stebrički za oskrbo z elektriko in vodo ter ureditvijo za odvajanje odpadne vode. Dodatno bi uredili še ekološki otok s smetnjaki in travne površine ter zasaditve z drevesi okrog parkirišč za avtodome.
Občina Hrastnik praznuje svoj občinski praznik 3. julija, v spomin na gladovno stavko rudarjev leta 1934. Na sam dan praznika je v Delavskem domu potekala osrednja slovesnost s podelitvijo občinskih priznanj za leto 2020. V kulturnem delu prireditve so nastopili: pevka Maruša Zmzlak, saksofonist Oskar Laznik, pianista Tadej Horvat in Kayoko Ikedar ter sopranistka Elvira Hasanagić.
Letošnje praznovanje je bilo prilagojeno času, v katerem živimo, z omejenim številom prisotnih, maskami in spoštovanjem priporočil NIJZ.
Zlato županovo pero je letos dodeljeno Anji Prašnikar, za odličen uspeh s samimi peticami v vseh razredih OŠ ter za številne uspehe na različnih tekmovanjih in natečajih.
V imenu nagrajencev se je zahvalila predsednica Rdečega križa Slovenije – območno združenje Hrastnik, Belinda Ladiha. “Hvala je mala beseda z velikim pomenom, “ je poudarila v čustvenem nagovoru.
Nam pa je zaupala: “Veseli smo, da so v Hrastniku končno prepoznali pomembnost našega dela. Brez takšne dejavnosti, kot je Rdeči križ, danes, ta svet ne more obstajati. Menim, da res izpolnjujemo tisto, kar ljudje od nas od nas pričakujejo.” Ne glede na to, kaj bosta prinesla korona in bližnja prihodnost, je hrastniški Rdeči križ pripravljen. Imajo ekipo, ki se je izjemno izkazala v preteklih dogodkih in tako bo tudi vnaprej. Delo RK zajema še kup drugih obveznosti, vendar so pripravljeni biti vedno tam, kjer so najbolj potrebni.
Elizabeta Skočir- Erži, se je po 45 letih predanega dela, upokojila 1. januarja 2020. Bila je patronažna sestra, družbeno in humanitarno aktivna na številnih področjih. Občanom je bila dosegljiva ne glede na uro ali dan in prav zaradi te predanosti tudi sedaj, v teh negotovih časih, ko je sicer že upokojena, še vedno prejema ogromno klicev nekdanjih uporabnikov, ki prosijo za nasvet. Vedno je bila pripravljena pomagati tudi pri projektih, ki so ljudem, živalim ali naravi prijazni.
Najmlajši dobitnik občinskega priznanja je Nejc Ašič, ki priznanje z veseljem deli s sodelavci, s katerimi že pet let skrbi za kulturno bogatejši Hrastnik.