Skupaj z Občino Zagorje in Pihalnim orkestrom Svea ter zagorskimi gasilci, bo ob domovih Zagorjanov in tudi Zasavcev že jutri zgodaj zjutraj odmevala tradicionalna prvomajska budnica.
Gasilci iz Zagorja se bodo ob 6. uri odpravili v vse zagorske krajevne skupnosti in poskrbeli za budnico iz zvočnika – takšna, ki ne ogroža zdravja ljudi in upošteva vse smernice NIJZ. Vse do 9. ure bo glasba odmevala po Zagorju.
Spletna budnica ob 7.00 na www.zon.si!
Ob 7.00 pa bomo na ZON.si predavajali budnico presenečenja na našem portalu, ki so jo za vas pripravili člani Pihalnega orkestra Svea Zagorje. Obljubimo, da bo posnetek budnice dostopen tudi za tiste, ki boste spali malo dlje!

Prav tako v Trbovljah aktivno pripravljajo letno kopališče. “Ne verjamem, da bo odprtje bazena 1. junija, kot prejšnja leta. Je pa mogoče, da bodo z bolj ostrimi sanitarnimi predpisi bazene dovolili odpreti konec junija ali v začetku julija” na glas razmišlja Bravec. Čiščenje se je pričelo, bazen bodo izpraznili, kar bo potrebno sanirali in pripravili na dan, ko bodo tega lahko tudi odprli za javnost.
Tudi o primerih, ki jih najdete v spodnjem videu, so policisti seznanjeni, nam potrdijo: »Zoper dotične voznike smo že večkrat izpeljali ustrezne prekrškovne postopke, zaradi kršitev cestno prometne zakonodaje in v nekaterih primerih tudi povzročitve prometnih nesreč«.