Ideja za projekt “Zasavski kulturniki za naše Salamončke” se je porodila Maši Jazbec Mikkel in Bogdanu Štehu. Zbrala sta izvajalce in s prvim, današnjim koncertom, navdušila prebivalce Doma upokojencev v Trbovljah.
Z društvom Trbovlje Novomedijsko Mesto že vrsto let uspešno sodelujejo z DUFS. Vsako leto jih aktivno vključijo v mednarodni festival Speculum Artium. “Tako smo se na njih spomnili tudi v teh čudnih časih, ko nad nami preži korona virus in nam je vsem ohromilo družabno življenje” pojasni idejo Maša Jazbec. Dobra volja, srčnost in kultura vedno najdejo pot.
Tako so danes začeli s projektom in s kulturo in srčnostjo objeli dom upokojencev. Za današnji glasbeni program sta poskrbela Blaž Rojko in njegova hčerka Eva. Nadaljevanje pa sledi v četrtek, ko bomo s pesniki in predstavniki Knjižnice Toneta Seliškarja Trbovlje obeležili mednarodni dan knjige.
V teh dneh karantene, ki so še pred nami bodo za oskrbovance DUFS pripravili tedensko več kulturnih točk. Ideji Maše in Bogdana so z velikim veseljem sledili zasavski kulturniki. V prihajajočih tednih bo DUFS objelo kar nekaj zasavskih kulturnikov in glasbenikov. Med drugimi tudi Orleki, godbeniki, Matici Jere in Bohem, Ping Pong band, Hard Division …
Nastope pod balkoni in okni oskrbovancev DUFS so planirani trikrat tedensko. Za ozvočenjem bo poskrbel Dejan Bregar iz DDT.
“Z besedami se ne da opisati te sreče in tega veselja, da smo se v teh težkih časih spomnili na njih in jih objeli z glasbo in kulturo.”
“Odziv oskrbovancev je bil izjemen! Bili so zelo pozitivno presenečeni, veseli in skupaj z nami tudi zapeli” navdušeno pojasni Jazbečeva po današnji prvi točki.



Občani Hrastnika lahko sami odpeljejo kosovne odpadke na Unično, saj se je zbirni center odprl 9. aprila. Komunala pa kosovne odpadke od vrat do vrat v mesecu aprilu, kot je bila navada, ne bodo pobirali in odvažali. »Problem pa nastane v blokovskih naseljih, kjer so posamezniki zelo nedosledni« opiše stanje Nives Venko, direktorica hrastniške komunale, kjer opažajo, da posamezniki odlagajo kosovne odpadke na različnih ekoloških otokih, ne glede na lokacijo bivanja. In, ker se je tega precej nabralo, bodo v tem tednu le te odpeljali, da bo Hrastnik pred prvomajskimi prazniki urejen.