Občina doslej brez pozitivnega brisa je glede na podatke NIJZ za včerajšnji dan zabeležila prvo okužbo.
Ob tem je župan Tomaž Režun zapisal: “Žal vam moramo sporočiti, da imamo tudi v Radečah prvi potrjeni primer okužbe s koronavirusom. Še enkrat in ponovno se vam zahvaljujem, za vaše upoštevanje ukrepov in navodil in vas naprošam, da zdaj še bolj kot kdajkoli prej stopimo skupaj in skupaj premagamo ta zahrbtni virus.” Ob tem pa še oboleli osebi zaželel hitro okrevanje.

Zaposleni v Zdravstvenem domu Trbovlje so hvaležni prav vsakemu posamezniku, ki je kakorkoli olajšal njihovo delo. Z donacijami medicinske opreme so se pošteno izkazali lokalni donatorji, takoj pa so v akcijo stopili tudi občani, ko je zdravstveni dom pozval k zbiranju pralnih mask za paciente.
Našem portalu se je oglasilo nekaj dobrih ljudi, ki imajo doma narejenih več deset pralnih mask, dovolj, da bi jih lahko razdelili tudi naprej. Zato smo objavili poziv tistim, ki maske potrebujejo. Javili so se iz vse Slovenije, daleč največ pa je bilo Trboveljčanov.
Kar se v Trbovljah zgodi, mora imeti občina zasluge ali pa nič. Torej, če občan Trbovelj pokliče na telefonsko številko, ki jo je objavila občina in se pogovori z administratorko – potem mu bodo poslali masko. Ampak samo še danes in samo med 8. in 14.. Če pa se je ta isti javil nam z vsemi podatki, vključno s telefonsko številko, pa mu občina ne bo poslala mask. Brez skrbi, na ta račun občani ne bodo ostali brez, saj bomo poskrbeli (vsaj dokler bo zaloga mask), da tudi v Trbovljah tisti, ki potrebujejo masko, le to prejmejo.