Ponoči so se neznani storilci zopet lotili javne lastnine. Kot poroča občan, so uničili del ograje pri potoku na Trgu svobode in v potok vrgli plastične sanitarije.
“Ali res nimajo, kaj drugega početi?”
Občani so jezni in se sprašujejo, kdo in zakaj uničuje njihovo mesto: “Ali res nimajo, kaj drugega početi?”
V Trbovljah, vsaj po prijavah na policijo, ne izstopa problematika v zvezi vandalizma, torej kaznivih dejanj poškodovanja tuje stvari, glede na ostale dogodke: “Razen zadnjih dogodkov na tržnici, kjer so bile poškodovane mize in klopi, v zadnjem obdobju, ne beležimo povečanja tovrstnih pojavov.”
Prijave na policijo glede današnjega dogodka ni bilo, še izvemo. Aktivnosti policije pa so usmerjeno v infrastrukturne rešitve, s katerimi se preprečuje vandalizem, in kot še doda Tomaž Tomaževic iz PU Ljubljana, je tematika obravnavana tudi na Varnostnem sosvetu Občine Trbovlje.
Na vprašanje: Kolikokrat policisti odkrijejo storilce v tovrstnih primerih, odgovora nismo dobili. So nam pa na policiji pojasnili, da je vandalizem obravnavan kot prekršek ali kot kaznivo dejanje, kadar gre za ogrožanje premoženja ali celo življenja ljudi.
Občane pozivajo naj tovrstne dogodke ali informacije o dogodkih prijavljajo policiji.

Hrastnik se ponaša z nazivom otrokom prijaznega UNICEF-ovega mesta, na njegovo čelo pa je za en dan stopila sedmošolka Alina Tržan. Župan Občine Hrastnik Marko Funkl ji je predal mestni ključ ter posle in mlada županja je vodenje občine prevzela v svoje roke. V času vodenja se je spoznala z delovanjem občinske uprave, sprejela na pogovor občanko, se srečala s podžupanjo Vojko Šergan in podžupanom Božom Majcnom. In kaj ji je bilo pri njenem delu najbolj všeč? ”Najbolj mi je bil všeč oddelek z matematiko oziroma s financami,” je povedala 12-letna Alina.
”Danes sem bil direktor Mladinskega centra. Opazoval sem, kako deluje in videl, kako potekajo priprave na različne dogodke. Pozdravil sem tudi udeležence tečaja slovenščine. Bilo mi je zelo všeč,” je dejal Miha. Neža pa je o svojem dnevu dodala ”V knjižnici mi je bilo super, urejala sem knjige, vodila srečanje, opravljala naloge direktorice … z veseljem bi ponovila.”
Da bi lahko večkrat podali svoje zamisli, so predlagali nabiralnike za pobude in predloge, ki bi jih namestili po šoli, oddane predloge pa bi se posredovalo županu.
Martin Šikovc, RRA Zasavje