Bazenski kompleks se pripravlja za kopalno sezono, nam je zaupal Edvard Bravec iz Zavoda za šport Trbovlje.
“Seveda je tako kot vsako leto precej vzdrževalnih del (pregled ter servis celotne »strojnice« bazena, vseh črpalk, dozirnih ter filternih naprav, pregled ter servis elektro in alarmnih naprav, pregled ter popravilo vseh otroških igral, dodaten navoz približno 20 m3 mivke na igrišče odbojke na mivki, … itd”.
Zaradi visokih vzdrževalnih stroškov v preteklih letih, letos ne bodo uspeli obložiti srednjega bazena s keramiko, tako, da bo potrebno ponovno, kot vsako leto, odstranit stari nanos barve ter ga v celoti na novo prebarvati. Bravec upa, da bo obložitev uspela v naslednjem letu.
Cena kart ostaja ista!
Kljub povečanim stroškom (ogrevanje, voda, kemikalije, …) cena kart ostaja enaka kot lansko leto, oziroma nespremenjena že od leta 2010.
Otvoritev bazena je predvidena za soboto, 1. junija ob 12.00 uri. Takoj naslednji dan v nedeljo od 12.00 ure dalje pa bo kot vsako leto prikaz ter predstavitev potapljaške opreme ter praktični preizkus potapljanja za obiskovalce.
Ponovno pa bodo v sodelovanju z DPM Trbovlje, skozi celo poletno sezono izvajali razne animacije ter družbene igre za otroke.



Foto: dz-rs
Parlameter
“/…/Na sejah Državnega zbora imam občutek, da sedim v hramu zlorabe demokracije, namreč ure in ure razprav je bilo opravljenih ob vloženih neštetih zakonih, ki v resnici niso bili vloženi z namenom, da bi se razmere izboljšale, pač pa so pod hinavsko pretvezo skrbi za državljane vloženi zgolj kot motilci nemotenega dela Državnega zbora, Vlade, ne nazadnje tudi predsednika Vlade./…/”
Foto: dz-rs
A na drugi strani županja poroča o drugačni sliki. Češ, da je zaradi poklicnih gasilcev »na izgubi« prostovoljno gasilstvo, posledično pa okrnjena varnost občanov in občank. »V Sloveniji ni tako majhne občine, ki bi imela svojo poklicno enoto, kaj šele toliko zaposlenih« nadaljuje Jasna Gabrič, ki želi, da bi v Trbovljah imeli Prostovoljno gasilsko društvo s poklicnim jedrom, kot imajo to v nekaterih večjih občinah.
Trinajstim poklicnim gasilcem, kolikor jih je v gasilskem zavodu je na pomoč priskočil tudi sindikat poklicnih gasilcev, ki bo šel z njimi »v boj« proti občini. Več bodo razkrili danes.
Trboveljsko gasilstvo na leto dobi 618 tisoč evrov in zneska ne bodo zmanjšali, je še obljubila Gabričeva. Bodo pa več vložili v opremo in spremenili režim delovanja gasilcev v občini. »Številke so zgovorne in več bomo pojasnili še jutri« je še navrgla županja in dodala »v povprečju je imel vsak od zaposlenih gasilcev 230 nadur na leto, njihove plače pa so v samem vrhu poklicnih gasilcev v Sloveniji.«