S pričetkom obnove območja pred pošto, se je zaradi varnosti spremenil tudi prometni režim za pešce. Ker je na območju obnove (vključno s pločnikom, ki poteka ob cesti) vzpostavljeno gradbišče, je treba pešce, zaradi njihove varnosti, preusmeriti, pravijo na trboveljski občini. Uporaba pločnika bo v času obnove namreč onemogočena. S tem namenom je že vzpostavljena nova signalizacija, ki pešce preusmerja do podhoda pri krožišču in nato na drugo stran, kjer lahko nadaljujejo svojo pot po pločniku.
“Opažamo namreč, da ljudje še vedno hodijo mimo gradbišča, zaprtemu pločniku pa se izognejo s tem, da pot enostavno nadaljujejo po cesti. To je seveda nevarno, zato še enkrat prosimo vse udeležence za striktno upoštevanje signalizacije, saj bo le tako izvedba projekta varna za vse.”


Župan Tomaž Režun je pretresen. V pol desetletja potop se kaj takšnega ni zgodilo, opisuje in obljubi, da bodo primer raziskali, pa “če bo treba, pokličemo luško kapetanijo”.
Gabričeva je bila edina, ki je dvorano z nasmeškom zapustila, saj se Trboveljčanov smeti, ko enkrat prestopijo mejo občine, ne tičejo. Za nasmeškom skrito jezo pa je skrival Matjaž Švagan, ki sprva odločitve sosedov ni hotel komentirati, na koncu pa se je le vdal in navrgel: “Soliranje je očitno postalo zasavski šport. Škoda, ker mi tega niso povedali prej.”