Danes ob 15.30 se je v Kresnicah zgodila železniška nesreča.
Vlak je na železniški postaji zadel delavca, ki je opravljal dela na tirih. Ta je zaradi hudih poškodb na kraju umrl.
Preiskava nesreče poteka, pravijo na Slovenskih železnicah.
Železniška proga je bila slabo uro zaprta za ves promet, nato je stekel promet po enem tiru, trenutno promet poteka normalno.



Akcija je bila na pobudo gospe Damijane Jelševar zasnovana že leta 2006, prva večja aktivnost pa je bila izvedena leta 2009 v Zagorju ob Savi. Fundacija Manj svečk za manj grobov zbrana finančna sredstva nameni za raziskave v zdravstvu, zdravstvenim ustanovam, otrokom s posebnimi potrebami in posameznikom s hudimi zdravstvenimi težavami. Predlog za podelitev priznanja Primožu Jelševarju je podal podpredsednik Državnega sveta in zagorski župan Matjaž Švagan, ki je ob današnji novici tudi čestital “vsem prostovoljcem fundacije Manj svečk za manj grobov, ki že 10 let srčno pomagajo pri zbiranju sredstev in ozaveščanju širših množic. Še posebej pa gredo čestitke glavnemu koordinatorju in dobitniku priznanja Državnega sveta Primožu Jelševarju.”
Jelševar je izpostavil, da nagrada gre vsem članom in tudi vsem prostovoljcem, teh je preko 400 po vsej Sloveniji, ki vsako leto znova žrtvujejo prosti čas, da delajo dobro.
V Kranju pa sta se na Veliki nagradi Slovenije ali tradicionalnem Špelinem in Vesninem memorialu v konkurenci 400 plavalcev iz petih držav, z najboljšimi pomerila Nika Todorovič in Tim Dolanc. Nika se je kljub bolezni in posledično zmanjšani količini treningov močno približala svojem osebnem rekordu na 100 delfin, kjer je osvojila 23. mesto, ter 25. mesto na 100 hrbtno. Tim pa se je kljub poškodbi ramena, ki je klasična za plavalce, uvrstil v finale na 200 prosto, kjer je osvojil 6. mesto, na 50 prosto pa je bil 18.
Da so v Kaknju zares dobrodošli, so začutili takoj ob prihodu. Kljub pozni uri so jih v hotelu pričakali gospa Drijenčić, ki je predsednica Slovenskega združenja meščanov Jožef Špringer v Kaknju, in gospa Aida Šišić Hakulija, učiteljica angleščine na gimnaziji Muhsin Rizvić v Kaknju in koordinatorica mednarodnih projektov na šoli. Že prvi klepet je pokazal, da oboji vidijo veliko možnosti za sodelovanje.
Uradno se je obisk začel v soboto, 17. 11. 2018, s sprejemom na šoli. Pričakal jih je ravnatelj šole, Maid Goralija, s skupino učiteljev. Dobrodošlico so izkazali tudi s plakati s slovensko tematiko, ki so jih dijaki gimnazije izdelali pri različnih predmetih. Učenci, ki obiskujejo pouk slovenskega jezika, so obiskovalcem pripravili kratek kulturni program v slovenščini.
Gostitelji so se res izkazali, saj so tudi preostanek dneva zapolnili s številnimi zanimivostmi. Po obisku šole je sledil ogled Muzeja v Kaknju, takoj za tem pa še ogled ene najstarejših džamij v Bosni, džamije sultana Mehmeda II el-Fatiha in frančiškanskega samostana u Kraljevi Sutjeski. Oba zgodovinska spomenika sta Trboveljčane navdušila. Samostan se ponaša z bogato knjižnico in lepo urejenim zgodovinskim muzejem.

Poslovna stavba na Trgu revolucije.