ČETRTEK, 29. 10. 2015, 10:00, DVORANA SVOBODA KISOVEC
USTVARJALNO DOPOLDNE Z LILI IN DPM
Ker se bliža noč čarovnic, bo temu primerno obarvano tudi ustvarjanje. Otroci vabljeni.
ČETRTEK, 29. 10. 2015, 10:00, DVORANA SVOBODA KISOVEC
USTVARJALNO DOPOLDNE Z LILI IN DPM
Ker se bliža noč čarovnic, bo temu primerno obarvano tudi ustvarjanje. Otroci vabljeni.
ČETRTEK, 29. OKTOBRA ob 17.30, KNJIŽNICA ANTONA SOVRETA
IGRALNO – USTVARJALNA URICA
V knjižnici Antona Sovreta v Hrastniku vabijo otroke in starše, da se jim v četrtek, 29. oktobra, ob 17.30 pridružijo ob bližajoči se noči čarovnic na igralno – ustvarjalni urici. Izdelovali bodo prijazne, smešne, nagajive strahce in črne pajke, prijatelje vseh duhcev. Prisrčno vabljeni!
Na pokopališču uredili novo postajo, preuredili 11 postajališč v mestu. V Gabrskem INFO postaja.

»Ureditev voznih redov avtobusov ter urejenost avtobusnih postajališč je ena izmed osnov urejenosti mesta« so prepričani na trboveljski občini, kjer so se lotili preurejanja vseh kovinskih avtobusnih postaj. Za lepotne popravke so namenili 2400 evrov.
In kaj so preuredili? Postajališča so očistili, dodali pregledne lične označbe. Do konca meseca bodo na vseh avtobusnih postajah uokvirjeni vozni redi.
Trboveljska komunala je po naročilu občine postavila novo avtobusno postajo na pokopališču v Gabrskem. Poleg nove postaje so občanom namenili še info postajo, na kateri bodo občani našli osmrtnice ter poiskali pot do določenega groba.
Postavitev nove postaje, preureditev stare ter info postaja je občino stala okoli 18.000 evrov, sredstva so črpali iz najemnine za gospodarsko infrastrukturo, ki jo Komunala Trbovlje plačuje občini.

Čeprav se dela v zasavskih jamah ne bodo več izvajala, so takšne vaje dobrodošle. Reševanje je stresno tako za ljudi kot tudi pse.
Kinološko društvo Zagorje in enota za reševanje RTH včeraj med vajo reševanja ponesrečenca iz rudnika
V hrastniškem delu Rudnika Trbovlje-Hrastnik so jamski reševalci včeraj združili moči s sekcijo reševalnih psov iz Kinološkega društva Zagorje in izvedli reševalno akcijo iz rudnika. Psi so skupaj s svojimi vodniki in jamskimi reševalci iskali poškodovanega rudarja. Gre za nadaljevanje uspešnega sodelovanja, ki se je začelo poleti, ko je v Zagorju potekal mednarodni reševalni tabor. »Namen tokratne reševalne vaje je bilo usposabljanje reševalnih psov v jamskih pogojih, torej ko je tema, slabši zrak,« pravi Borut Flisek iz RTH.
Jamski reševalci iz RTH se vsak mesec dodatno izobražujejo in usposabljajo za različne primere reševanja iz jame. Izvedejo pa tudi reševalne vaje, v katerih svoje znanje še preizkusijo. Tokrat so se jim pridružili še psi, ki so pri reševalnih akcijah vse večkrat nepogrešljivi sodelavci. »Ne glede na to, da se v tej jami dela ne bodo v bodoče izvajala, so tudi tu pogoji podobni kot v drugih jamah, zato je takšna vaja za reševalne pse zelo dobrodošla,« pojasni Alojz Klančišar iz Kinološkega društva Zagorje.
Vez med vodnikom reševalnega psa in psom je posebna. Sta lastnik in hišni ljubljenček, hkrati pa sta na terenu, v najtežjih situacijah tudi reševalna partnerja. Je pa iskanje poškodovanih oseb stresno tudi za pse. »Največji stres za psa je lahko že prevoz na lokacijo, kjer se je zgodila nesreča,« če je pot dolga, razlaga Klančišar. Drugačni pa so tudi pogoji v jamah, saj se tam psi in njihovi vodniki srečujejo s temo in različnimi načini prezračevanja. Zato je dobro, da so večkrat v različnih jamah, saj se tako na težje pogoje navadijo in jih ti v primeru reševanja ne ovirajo.
Včerajšnji reševalci na vaji, tako psi kot njihovi vodniki in jamski reševalci so se na pogoje dobro privadili, saj so poškodovano osebo našli in oskrbeli.
Avtor: SK
Pred dnevi smo objavili prispevek o nevzdržnih razmerah v bivalnih enotah v Bevškem. A ne drži povsem. Na občini so se v odgovoru zmotili.
Nove bivalne enote v Bevškem 19, ki jih pripravlja občina, bodo vseljive šele prihodnje poletje, so zapisali le kakšno uro po objavi prispevka v komentar pod našim člankom. Na naša vprašanja iz 26. oktobra namreč še nismo prejeli odgovorov.
Kot rečeno, v komentarju pod našim prispevkom so zelo ažurno zapisali, da se jim je zgodila napaka pri odgovoru. Stavbo Bevško 12a bodo porušili v letu 2016, ko bodo za to imeli načrtovana sredstva, in ne v letu 2015, kot so nam sporočili. Uporabniki bivalnih enot v stavbi Bevško 12a bodo torej v njej lahko ostali vse do ureditve stavbe Bevško 19.
Včeraj okrog 7. ure zjutraj so bili zagorski policisti obveščeni o poškodovanih klopcah in koših za smeti v Evroparku. Pri samem ogledu pa so policisti ugotovili, da so neznanci preko noči prevrnili mizo, odstranili koš in poškodovali stranišče. Policisti nadaljujejo z zbiranjem obvestil o sumu kaznivega dejanja poškodovanja tuje stvari.

“Škodo smo si ogledali. Naše premičnine niso bile poškodovane, zato o tem, koliko škode so povzročili vandali, ne morem govoriti. Poškodovana je bila lesena ograja pri vrtu tete Johance, ki je v lasti Hortikulturnega društva, naokoli je bilo nasmeteno. Poleg tega sta bili prevrnjeni dve mobilni stranišči podjetja Vegrad, ki smo ga o tem tudi obvestili,” je pojasnila Tatjana Podbregar, vodja oddelka za okolje in prostor na zagorski občini.
Občina ima z Vegradom sklenjen polletni najem mobilnih stranišč v Evroparku, ki se izteče 31. oktobra, saj ta čez zimo niso postavljena. Vegrad jih bo odpeljal v ponedeljek in škodo prijavil zavarovalnici.
Okrog 13.15 so bili zagorski policisti obveščeni, da naj bi tujci v vozilu VW Passat zelene barve s tujo registrsko tablico pobirali prostovoljne prispevke. Policisti jih na terenu niso izsledili. Kljub temu občanom svetujejo, naj bodo previdni. Prostovoljne prispevke lahko zbirajo le osebe z dovoljenjem, pooblastilom za nabiranje prispevkov, ki jih morajo sproti evidentirati v nabiralni poli. Na tej poli mora biti žig društva, podpis zakonitega zastopnika društva, overjena pa mora biti pri pristojni upravni enoti.
Trboveljski policisti so bili včeraj okrog 8.45 napoteni na Zasavsko cesto, kjer je neznani storilec ponoči prerezal žičnato ograjo na dvorišču društva in odnesel visokotlačni čistilec ter s tem povzročil za okoli 1.500 evrov škode. Policisti še zbirajo obvestila.