Od četrtka, 23. aprila 2015

Od četrtka, 23. aprila 2015

Ideja mladih Zagorjanov je postala realnost in v marcu so odprli prvi socialni fitnes v Sloveniji.
Aleksander Pergar je idejo predstavil občini, ki je mladim priskočila na pomoč. Ideja je tako postala realnost, pravi Pergar, saj mladi pogrešajo vadbo, ki je dostopna 24 ur na dan. Njihov moto pa smo zapisali že v naslovu.
Fitnes je odprt za čisto vse, zagotavljajo. Mesečna vadnina šteje 10 evrov, za polletne in letne vadnine imajo še dodaten popust. Vsi prihodki bodo izključno namenjeni obnovi prostora in opreme, obenem pa bo lahko vsak vadeči soodločal o tem, kaj bodo z zbranim denarjem v prihodnosti kupili.

Fitnes se nahaja v Zagorju na Cesti 9. avgusta 48, po domače – na Proletarcu, kjer ima svoje prostore tudi Mladinski center Zagorje.
Glede na velik odziv že na samem začetku v prihodnjem letu načrtujejo tudi eno zaposlitev. Poleg trenažerjev, prostih uteži in kardio naprav bodo z denarjem zbranim od članarin in vadnin sproti dopolnjevali in urejali prostor.

Zainteresirani se lahko javijo na elektronski naslov: sportno.drustvo.fitnez.zagorje@gmail.com

Saj že poznate glavno sredstvo obveščanja v Trbovljah, anonimke torej. Še ena, ta pa ni prišla v nabiralnik uredništva, so pa pismo prejeli na občini in na policiji.
Tokrat so 'igralci' nove anonimne kriminalke nekateri sedanji in nekdanji občinski uradniki, med drugim tudi prejšnji župan – ti naj bi, sodeč po pismu, zlorabili svojo funkcijo in se okoristili, finančno seveda. O podrobnostih ne bomo, saj tudi pri prejšnji anonimki nismo.
Več kot očitno je, da pisci trboveljskih anonimk prihajajo iz nasprotnih taborov in da ta ni le eden. Po pismih sodeč bomo vodilne akterje v Trbovljah lahko razvrstili kar v posamezne kategorije.

Anonimka, ki je prispela tako na občino, kot tudi na Policijsko postajo Trbovlje, kjer bodo vsebino proučili, so obljubili in v kolikor bo potrjeno, da so posamezne zadeve v pristojnosti policije, tudi ukrepali.
Obtožbe anonimnega pisma so enega od 'igralcev' tako razburile, da je včeraj na lokalni policiji prijavil kaznivo dejanje zoper čast in dobro ime. Kot so nam potrdili na policiji je, kljub količini anonimk, ki smo jih mediji prejemali v zadnjem času, to prva takšna ovadba na PP Trbovlje.
Anonimna pisma so napisana na računalnik in poslana v starih modrih in belih kuvertah z navadno pošto. Tudi ime naslovnika je natisnjeno.
'Pa še nekaj se sliši v kuloarjih …'

Policija vse anonimne prijave obravnava, pojasnjuje Vinko Stojnšek iz PU Ljubljana in še doda, da je nadaljnje ukrepanje odvisno od vsebine. 'Pogosto se namreč zgodi, da so anonimke preveč splošne, da bi lahko policija kakorkoli ukrepala samo na podlagi teh.'
Podatka, koliko avtorjev anonimk policija sploh izsledi, ni. 'Vsekakor pa mora obstajati razlog za ugotavljanje avtorja (npr. kaznivo dejanje s poglavja KD zoper čast in dobro ime' še izvemo na policiji.
Jasna Gabrič je tako v pismu, v katerem je ostro obsodila grafitiranje javnih in zasebnih stavb zapisala tudi poziv piscem anonimk: 'Občina Trbovlje z županjo tudi poziva, da se preneha s pisanjem anonimk in pošiljanjem le – teh na različne naslove, saj anonimno obtoževanje, brez dokazov ne pripomore k ničemur. Hkrati pa pozivamo vse, ki bi imeli kakršnekoli dokaze o obtožbah, ki se pojavljajo v teh anonimkah, da se le – te predajo pristojnim organom.'
Četrtek, 23. april 2015 ob 19. uri.
Oče in sin iz oči v oči. Silvo Teršek in dr. Andraž Teršek.
Preobrazbe in Brutalci.
Vljudno vabljeni!
Da prvi mož Spektra odhaja smo slišali že v začetku aprila, ko pa smo o tem vprašali direktorja RTH Bojana Jelena je 10. aprila le kratko odgovoril, da v tej smeri ni bil izdan noben sklep.
Zloglasna forenzična preiskava, katere izsledki so znani le vodstvu rudnika in do katerih se novinarji, kljub obljubam Jelena še vedno nismo dokopali naj bi bila menda povod za njegov odhod.

Boruta Dolanca smo včeraj poklicali in informacijo preverili tudi pri njemu. Odhod iz Spektra je potrdil, kaj več pa naj bi izvedeli danes, po jutranjem sestanku, ki ga bo imel skupaj z Jelenom. Dejal je le: 'tako ne gre več'. Danes smo poklicali še enkrat, a stvari še vedno niso dorečene, je dejal Dolanc in obljubil, da bo takoj po sklenjenem sporazumu dal izjavo za javnost.
Vprašanja smo naslovili tudi na Dolančevega 'šefa', torej Jelena, a do tega trenutka tudi z njegove strani še nismo prejeli odgovora.
Gospa s kužkom, ki je v preteklem tednu 'romala' po Trbovljah in prosila za denar, je uspešno zavedla večje število občanov. Po besedah bralcev, je s čustvenimi zgodbami prepričevala tudi Zagorjane. Izvedeli smo, kdo naj bi bila skrivnostna gospa. Kaj pa policisti, so ji že na sledi?
Potem, ko smo na naši spletni strani objavili opozorilo o prevarantki, se je javilo kar nekaj občanov, ki jih je gospa obiskala in jih poskušala prepričati s čustveno zgodbo o na smrt bolnih starših. »Videli smo jo na različnih koncih, povsod ista taktika, le da ji je očitno šlo vse slabše. Po nekaj urah je bila že močno vinjena. Prej je bila še dokaj razumna, potem pa se je že videlo, da nekaj ne štima. Ko ni dobila denarja, je postala zelo nesramna. Kričala je in zmerjala ljudi,« nam je sporočil bralec.
Gospo so občani tudi prepoznali in nam sporočili njeno ime, priimek in kraj bivanja (podatke hranimo v uredništvu). Informacije smo posredovali policiji, kjer so se s primerom seznanili že preteklo sredo, ko so prejeli prijavo občana. Policisti so slednjega nemudoma obiskali in preverili dogajanje, vendar ženske s kužkom niso izsledili.

Na policiji smo preverili, kaj se je na njihovi strani dogajalo v dneh po objavi. Gospa naj bi pred tedni prišla iz pripora in v Trbovljah še vedno poteka prekrškovni postopek, v Zagorju pa o dogajanju niso prejeli nobene prijave. Prav slednja je ključnega pomena, »saj lahko policisti ukrepajo le na podlagi prijave občanov,« je pojasnil Vinko Stojnšek iz PU Ljubljana in dodal, da se sicer občani sami odločijo ali bodo darovali denar ali ne. »V kolikor pa gre za vsiljivost, naj obvestijo najbližjo policijsko postajo ali pokličejo na številko 113.«
Pri zbiranju prostovoljnih prispevkov gre v večini primerov za zlorabe posameznikov, ki pobirajo prispevke mimoidočih ljudi ali na način od vrat do vrat. »Glede na izkušnje so med kršitelji tako državljani Slovenije kot tudi tujci. Leta 2014 so policisti na območju PU Ljubljana obravnavali skupaj 85 prekrškov zbiranja prostovoljnih prispevkov brez dovoljenja,« so še pojasnili na policiji.
Več o nesramni prevari, s katero je gospa zavajala občane, lahko preberete TUKAJ.

Kar dvakrat so včeraj policisti intervenirali v zvezi z Zakonom o zaščiti živali. V Zagorju so oglobili lastnika, ki se je po mestu sprehajal s psom brez povodca, na Dolu pri Hrastniku pa so ukrepali pri pretepu dveh psov in, kot so zapisali, ugotovili kršitev zakona.
V Kisovcu so policisti obravnavali sum kaznivega dejanja kršitve nedotakljivosti stanovanja. V Trbovljah so ponoči ukrepali pri kršitvi javnega reda in miru, prejeli pa so tudi prijavo občine, saj je neznanec poškodoval omet javne ustanove v Trbovljah.
Župan Miran Jerič je izpolnil obljubo svetnikom in poskrbel za snemanje občinskih sej.
Prva seja, ki je potekala prejšnji teden je že objavljena in si jo občani lahko ogledajo TUKAJ.
Kdo vse je podprl snemanje in kdo ne, se še spomnite?
Posnetek seje bo predvajan na lokalni kabelski televiziji ter na spletni strani občine. Občina je pogodbo sklenila s podjetjem Dorjan d.o.o. iz Trbovelj, ki bo v letošnjem letu zadolženo za dokumentiranje občinskih sej tudi v video obliki.
V hišni preiskavi so policisti 36 letnemu Hrastničanu zasegli okoli 6 kilogramov konoplje.
Policisti Policijske postaje Hrastnik so 21. aprila dopoldan odvzeli prostost 36 letnemu moškemu iz Hrastnika, zaradi suma, da je storil kaznivo dejanje s področja nedovoljenega prometa s prepovedanimi drogami. V hišni preiskavi, ki je bila opravljena na podlagi odredbe sodišča so mu zasegli okrog 6.000 g posušene prepovedane droge konoplje rastline. Policisti so sporočili še, da je bil osumljeni s kazensko ovadbo priveden na zaslišanje k preiskovalnemu sodniku, ki je zanj odredil pripor.
Fotografija je simbolična.
Četrtek, 23. april 2015 ob 18. uri
LITERARNI VEČER in PRIČETEK BRALNE ZNAČKE: pisatelj Igor Gošte

Gost večera bo Igor Gošte, pesnik, pisatelj in TV urednik lokalne televizijske postaje EVJ Izlake. V literarnem večeru bo pisatelj predstavil svoja dosedanja literarna dela. Večer bomo zaokrožili z odprtjem tradicionalne bralne značke za odrasle Hrastničani beremo.