Na Gimnaziji in ekonomski srednji šoli (GESŠ) Trbovlje so včeraj, 17. septembra, izvedli poseben dogodek za dijake 2. in 3. letnikov gimnazije. “Z organizacijo srečanja smo ciljali na promocijo tehničnih in naravoslovnih poklicev ter inovativnosti za gimnazijske dijake. Pripravili smo dogodek Inženirke in inženirji bomo,” so sporočili iz trboveljske šole.

Urednica projekta Metka Škofic je dijake spodbudila, naj pri izbiri študija in poklica upoštevajo, kaj jih veseli, v čem so dobri in tudi kaj okolje potrebuje.
Obisk bivših dijakov
O svoji karierni poti sta včeraj spregovorila bivša dijaka GESŠ Klemen Bratec in Primož
Ocepek, danes oba uspešna inženirja računalništva in informatike. Svojo karierno pot sta opisala tudi inženir strojništva Gregor Ortl in inženir elektrotehnike Benjamin Zlodej, izkušnje s področja gastronomije pa je prispeval Boštjan Palčič.
FOTO: arhiv Gimnazije in ekonomske srednje šole Trbovlje
Sorodni članek:
Zasavci so kot edini v Sloveniji v svojo inovacijo vključili družbo






