sreda, 20. maja 2026
sreda, 20. maja 2026

FOTO: Še en rekord padel prav v Zagorju

Pred dobro uro se je v Zagorju zaključila že 10. Parada učenja. Ta je letos presenetila v mnogih pogledih. Število sodelujočih organizacij je bilo rekordno, odzivi obiskovalcev odlični. Prireditev za vse Zasavce je letos podprlo tudi vreme.

“Po štirih letih smo se znova lahko družili na prostem, kar je Paradi učenja dodalo poseben čar,” je povedala Polona Trebušak, direktorica Zasavske ljudske univerze (ZLU), ki je poskrbela za organizacijo dogodka. Parada se je v dopoldanskem času odvila na zagorski ploščadi in je ponudila vpogled v različne dejavnosti, ki jih ima regija. Letos je pri tem sodelovalo preko 40 različnih organizacij, kar je največ doslej, je poudarila Trebušak.

Med sodelujočimi tudi ZON.si

Med temi je na prireditvi tudi letos sodelovala ekipa Zasavskih onlajn novic – ZON. Na ploščadi so postavili Medijski laboratorij, ki je tokrat prevzel vlogo snemalnega studia. Mimoidoči so lahko iz prve roke izvedeli, kako nastajajo novice iz Zasavja ter povedali, na kaj so v regiji najbolj ponosni. V medijskem laboratoriju bo nastal miks odgovorov, ki bodo kmalu seveda tudi objavljeni.  “Medijski laboratorij je del uredništva ZON, kjer že več kot 10 let nastajajo kakovostne lokalne vsebine. Naš prostor ustvarjalnosti, raziskovanja in učenja sodobnega medijskega izražanja smo danes preselili na zagorsko ploščad in mimoidočim omogočili, da sodelujejo v ustvarjanju,” je pojasnila urednica spletnega medija ZON.si Neža Šabanovič Grmšek.

Na dogodku so se predstavila različna društva, zavodi, šole, mladinske organizacije, zdravstveniki, policisti in še bi lahko naštevali. Sprehode med številnimi stojnicami je popestril kulturni program lokalnih pevcev in plesalcev, za zabavo pa številne aktivnosti, ki so potekale na prizorišču. Kot je poudarila Trebušak so poleg sodelujočih tudi nasmejani obrazi obiskovalcev tisto, kar ekipi organizatorjev veliko pomeni. “Odzivi so bili letos res pozitivni. Veseli smo, da obiskovalci iz prireditve odhajajo zadovoljni. Na koncu je prav ustvarjanje prostora za povezovanje, druženje ter možnosti za učenje razlog, da ta letni dogodek tudi pripravljamo. In učenje je tisto, kar nas bogati kot družbo. ” 

Foto:

Parada učenja je osrednji dogodek Tednov vseživljenjskega učenja. Te je ZLU kot koordinator brezplačnih aktivnosti otvoril v začetku maja. “Vse do 14. junija pa se bodo na različnih lokacijah po Zasavju zvrstili številni raznovrstni dogodki.” Ti so za udeležence brezplačni.

V prispevku spodaj smo objavili koledar vseh dogodkov, ki bodo v naslednjih tednih potekali v Zasavju:

Včeraj otvoritev – v naslednjih tednih preko 90 brezplačnih dogodkov

media_resillience_velika

242 ogledov

Najbolj brano