Da bi bilo življenje s tehnologijo lažje in ne bi zakompliciralo vsakdana, so včeraj v trboveljskih prostorih Zasavske ljudske univerze z delavnico preprosto urejanje videoposnetkov otvorili Tedne vseživljenjskega učenja. S Fit potepom, ki ga je pripravil Center za krepitev zdravja Trbovlje, so nadaljevali danes. Od ponedeljka naprej pa je koledar prireditev že povsem zapolnjen.
| Tedni vseživljenjskega učenja je vseslovenski projekt, ki na območju celotne države ponuja preko 6.000 brezplačnih prireditev, delavnic, predavanj, tečajev, razstav in drugih aktivnosti, so pojasnili pri Zasavski ljudski univerzi. Sami so namreč koordinatorji tednov in različne brezplačne vsebine pripravljajo po vsem Zasavju. “Kot območni koordinator smo povezali 55 organizacij, društev in podjetij iz treh zasavskih občin. Pod skupnim sloganom Z drugimi in za druge bomo poudarili pomen sodelovanja, medgeneracijskega prenosa znanja, prostovoljstva ter prispevka posameznikov k razvoju lokalnega okolja,” so sporočili. |
V Zasavju preko 90 brezplačnih dogodkov
Od gibanja, telovadb in novih spoznanj o zdravem življenjskem slogu do ustvarjalnih in kulinaričnih delavnic, spoznavanja tehnologije, krepitve spomina, pobegov v preteklost, tehnik sproščanja. In še bi lahko naštevala. Že naslednji teden bo vsak dan na voljo pestra ponudba raznovrstnih aktivnosti, ki bodo na voljo brezplačno. Zasavska ljudska univerza je za ta namen izdala koledar vseh dogodkov, ki ga objavljamo spodaj.


Tudi letos bodo za udeležbo na dogodkih organizatorji obiskovalcem podeljevali marjetice, ki bodo najbolj željnim učenja prinesle lepo nagrado. “Za zbranih devet marjetic obiskovalec ob zaključku tednov prejme priznanje za zvestega obiskovalca TVU in simbolično darilo,” po povedali pri zasavski univerzi. Lani so podelili kar 18 priznanj.
Vrhunec Tednov vseživljenjskega učenja pa bo zdaj že tradicionalna in prepoznana prireditev Parada učenja. Ta se bo letos dogajala 20. maja na zagorski ploščadi in na enem mestu zbrala ponudnike različnih vsebin na področju vseživljenjskega učenja. Sicer pa bodo aktivnosti obiskovalcem na voljo vse do 12. junija.







