sobota, 27. junija 2026
sobota, 27. junija 2026

Anja zlata na tekmovanju iz slovenščine

4 ogledov

V soboto, 12. februarja 2022, so se mladi bralci še tretjič v tem šolskem letu pomerili v znanju slovenščine, tokrat na državni ravni. Lainščkov roman Kurji pastir je bil podlaga za ponovno razmišljanje o prebranem literarnem delu.

Anja Prašnikar, dijakinja 2. letnika GESŠ Trbovlje, je že drugo leto zapored dokazala, da je izvrstna bralka in interpretka, in osvojila zlato priznanje. Na državni ravni je sodelovalo 49 dijakov 1. in 2. letnika, Anja je dosegla odlično 7. mesto, za kar ji aktiv za slovenščino GESŠ Trbovlje izreka iskrene čestitke.

SORODNI ČLANKI:

Tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje

Najbolj brano