Zagorjan najboljši slovenski kolesar

V nekaj letih od skakalca do najboljšega kolesarja

Kisovčan Primož Roglič je nagrado, ki jo podeljuje Kolesarska zveza Slovenije, prejel na slovesni podelitvi na Ljubljanskem gradu, poleg njega pa so počastili še ostale kolesarje, ki so zaznamovali leto 2016.

Primož Roglič je bil izbran za najboljšega slovenskega kolesarja leta 2016.

primož roglič6Roglič je še lani nastopal za slovensko ekipo Adria Mobil, s prestopom v nizozemsko moštvo Lotto NL-Jumbo pa je letos sploh prvič tekmoval na najvišji ravni – v svetovni seriji.

Nepričakovano se je odlikoval predvsem na kronometrih in pokazal doslej še neodkrit talent za omenjeno disciplino.

Zablestel na slovitem Giru

Roglič je na največjem odru prvič zablestel maja na sloviti dirki Giro d’Italia, ko je na prologu osvojil drugo mesto, nato pa slavil še na najdaljšem kronometru italijanske pentlje v Chiantiju.

Na olimpijskih igrah v Riu je v kronometru osvojil 10. mesto, na evropskem prvenstvu je bil sedmi, vsi našteti rezultati pa so mu ob solidnih nastopih na etapnih dirkah prinesli najvišjo uvrstitev na lestvici UCI med slovenskimi kolesarji.

primož roglič7To nagrado si štejem v posebno čast. Upam, da jo bom dobil še kdaj. Sezona je bila dolga, moja prva med elito. Zame je bila prelomna dirka v Algarveju (na začetku sezone, op. a.), kjer sem videl, da sem konkurenčen najboljšim. Brez ljudi, ki me vzpodbujajo in verjamejo vame, mi ne bi uspelo,” je po podelitvi dejal Roglič, še pred nekaj leti smučarski skakalec.