Problem pomanjkanja kadra v bolnišnici se bo odpravilo z zagotavljanjem večje dostopnosti zdravstva primarnega nivoja, smo slišali, to so področja družinske medicine, ginekologije in pediatrije, hkrati naj bi se problem reševal še s celovitim preoblikovanjem vseh slovenskih bolnišnic in s premeščanjem kadra, je pojasnila Pirnatova.
Zasavje brez reanimobila
Problem, da Zasavje nima reanimobila (gre za posebno reševalno vozilo, namenjeno nujnim prevozom, opremljeno z vso potrebno opremo za nujno medicinsko pomoč), ostaja. Premik na tem področju se kaže šele v primeru, da bodo analize dispečerskih služb pokazale potrebo po njem, pa čeprav se postopek uvedbe dispečerskih služb načrtuje šele prihodnje leto.
»Delo SBT in vseh zasavskih zdravstvenih domov ocenjujem kot dobro, seveda pa si vsi prizadevamo, da bi bilo še boljše,« nam je zaupala Šerganova. Kot je dejala, že leto in pol opozarja na projekt Telekap, ki se izvaja na področju možganske kapi, v Zasavju pa še vedno ni prisoten. Problem je predvsem v potrebi prevoza bolnikov v Celje, namesto, da bi jih imeli možnost oskrbeti kar v Trbovljah.
Projekt Telekap namreč s pomočjo sodobne tehnologije omogoča, da se iz osrednjega komunikacijskega centra vaskularni nevrolog, ki je pripravljen za konzultacije 24 ur dnevno, poveže z zdravnikom v regionalni bolnišnici in bosta skupaj izvedla nevrološki pregled na daljavo, nevrolog pa regionalnemu zdravniku svetuje tudi pri izvedbi potrebnih nadaljnih postopkov. |