-- OGLAŠEVANJE --

Zakaj urgenca še vedno ne deluje?

-- OGLAŠEVANJE --

Na trboveljski urgenci so se že aprila končala gradbena dela, takrat pa je bilo izdano tudi gradbeno dovoljenje. Kje se zapleta, da urgenca štiri mesece po tem, še vedno ne obratuje.

Direktorica Splošne bolnišnice Trbovlje Marina Barovič pravi, da so problemi predvsem kadrovske narave. »Za organizacijo dela v urgentnem centru je potrebno imeti ustrezen kader,« pravi Barovičeva. A novo organizacijsko kadrovsko shemo mora najprej sprejeti ministrstvo za zdravje, ki je Barovičevi že ob majskem obisku, ko so v Trbovljah predstavljali novo shemo organizacije nujne medicinske pomoči obljubilo, da bodo sestanek glede kadrovske organizacije v trboveljski urgenci sklicali čim prej. »To tega sestanka še ni prišlo,« nam pove Barovičeva. Obljubili so ga v mesecu avgustu, a kot kaže ga ne bo.

Na ministrstvu sestanek obljubljajo za september

Na ministrstvu odgovarjajo, da je zdravstveni svet pred kratkim obravnaval normative in organizacijo dela v urgentnih centrih, potekajo pa tudi aktivnosti glede sistema financiranja nove organizacije dela v urgentnih centrih. Na ministrstvu zarjujejo, da bo po zaključku teh aktivnosti izpolnjenih večina predpogojev, da urgentni center prične s polnim delovanjem. Z vodstvom trboveljske bolnišnice in ostalimi deležniki, ki jih zadeva novi urgentni center, pa naj bi se predvidoma sestali septembra. 

Vmes pa teče garancijski rok medicinske opreme

Ker je bila medicinska oprema v urgentni center nameščena po zaključku gradbenih del, torej konec aprila, garancijski roki zanjo že tečejo. Večina opreme pa je v garanciji le dvanajst mesecev.

Stoji tudi projekt telekap

Z odprtjem urgentnega centra je povezan tudi projekt telekapi, ki preko spletne povezave pomaga vzpostaviti komunikacijo iz oddaljenega urgentnega centra s specialistom za kapi v Ljubljani. »Tega sistema v Bolnišnici Trbovlje zaradi prostorske stiske še nismo vzpostavili in je neposredno odvisen od odprtja urgentnega centra,« dodaja Barovičeva. Je pa projekt za regijo pomemben, saj je število kapi v Zasavju dva do trikrat višje kot v preostalih regijah po Sloveniji.  

Avtor: SK 

Deli s prijatelji

-- OGLAŠEVANJE --

Najbolj brano

-- OGLAŠEVANJE --

-- OGLAŠEVANJE --
-- OGLAŠEVANJE --
-- OGLAŠEVANJE --

Preberite tudi

Kibernetski napadi na zasavske občinske spletne strani

Zagorska, trboveljska, tudi litijska spletna stran je danes nedosegljiva. Kot smo izvedeli, naj bi šlo za kibernetske napade na občinske strani. »V tem času so...
-- OGLAŠEVANJE --