RK Dol TKI Hrastnik – RD Riko Ribnica 23:29 (14:15)

Dvorana Dolanka. Gledalcev 200. Sodnika Sok in Lah

DOL: Sikošek, Seme; Klepej 4, Ajdari 6 (4), Brilej 2, Zore 2, Guček 3, Bauerheim 1, Simončič 1, Pintar 1, Robnik, Ramić 1, Ribič 1, Blagotinšek 1, Jakopič. Trener Cenkar

RIBNICA: Perovšek, Klarič; Leban 9(2), Horvat, Fink 4, Knavs, Henigman 3, Skušek 1(1), Pucelj, Pahulje, Nosan 1, Kovačič 1, Kljun 1, Setnikar 4(1), Kulenovič 5, Košmrlj 1. Trener Beguš

7m: 5/4; 5/4
Izključitve: 8 minut; 14 minut

V 18. krogu v 1. A. DRL je v soboto, 4. februarja, v dvorani Dolanka na Dolu gostovalo vodilno moštvo lige. Čeprav kot favoriti tega v prvem polčasu niso upravičili. Nasprotno, dolski rokometaši so se odlično znašli in na začetku presenetili doslej še neporažene Ribničane. Že od prve minute dalje so bili v rezultatski prednosti.

Tako je v 22. minuti na veliko veselje domačih navijačev semafor kazal lepo prednost 12:8 in v 24. minuti 14:11. Potem pa so se gostje, ki so tokrat igrali brez obolelega reprezentanta Jana Grebenca, zbrali in do konca polčasa uspeli rezultat izenačiti. Z golom najboljšega strelca tekme Patrika Lebana v zadnji minuti prvega dela, pa so rokometaši Ribnice prvič na tekmi povedli in odšli na odmor z golom prednosti.

V drugem polčasu izkoristili napake domače ekipe

V drugem polčasu je do izraza prišla večja fizična pripravljenost gostov. Izkoristili so vsako domačo napako, padla pa je tudi zbranost v dolski obrambi. V napadu ni bilo razpoloženih strelcev, ki bi uspešno držali stik z gosti, kajti vse preveč je bilo nepotrebnih tehničnih napak in zgrešenih strelov iz čistih situacij.

Domačini so že v prejšnjem krogu ostali brez prvega organizatorja igre Domna Hribška, ki je zaradi poškodbe že zaključil sezono ter tokrat obolelih vratarja Domna Škorca in pomembnega člena obrambe Jureta Jazbeca, tako da je imel domači trener Primož Cenkar nemalo težav pri izbiri udarne postave. Gostje so v 44. minuti povedli 26:18, in čeprav je trener Cenkar poskušal z minuto odmora spremeniti potek igre, so le-ti razliko s preudarno igro uspešno ohranili vse do konca.

Zaslužena zmaga gostov, domačim pa ostaja upanje za uspeh na naslednjih tekmah. Prva priložnost za popravni izpit pa bo že tekma v Dobovi naslednjo soboto 11. februarja.