RK Dol TKI Hrastnik – RK Jeruzalem Ormož 31:36 (15:16)

Dol pri Hrastniku, dvorana Dolanka. Gledalcev 150. Sodnika Deržek in Leskovec

DOL: Seme, Škorc, Sikošek; Klepej 7, Brilej 6(3), Ajdari 4(1), Zore 2, Bauerheim 4, Guček 2, Robnik, Moljk 1, Simončič 2, Ramić 2, Ribič, Pintar. Trener Cenkar

ORMOŽ: Šutalo, Balent; Kavčič 2, Petrovič, Ocvirk 9, Čudič 4(2), Zidarič, Žuran 5, Kocbek 3, Niedorfer, Kosi 4, Ozmec, Mesarić 3, Hebar, Rajšp 2, Cirar 4. Trener Prapotnik

7m: 5/4; 2/2
Izključitve: 6 min; 10 min

Začeli izvrstno, nato strelski mrk

V 20. krogu Lige NLB, 18. februarja, so dolski rokometaši gostili goste iz Ormoža. Domači so izvrstno začeli uvod v to pomembno srečanje. Še preden so se gostje dodobra znašli na parketu dvorane Dolanka, že so imeli gostitelji v 12. minuti prednost štirih zadetkov (8:4). Odlično je delovala dolska obramba, v napadu pa je bil neustavljiv Gregor Klepej. Vse do rezultata 15:13 so domači nadzirali potek srečanja, potem pa je zadnjih pet minut prvega dela nastopil strelski mrk, gostje so z agresivno obrambo zaustavili domačega kapetana ter naredili delni izid 3:0 in na odmor odšli z minimalnim vodstvom.

Vse preveč napak v napadu, padec zbranosti v obrambi

Tudi v drugem polčasu so Ormožani nadaljevali v istem tempu, kot so zaključili prvega. Poleg tega so domači delali vse preveč napak v napadu, padla jim je tudi zbranost v obrambi in razlika v prid gostov je v 36. minuti znašala + 3 (21:18). V teh trenutkih je v igro pri gostih vstopil Gregor Ocvirk, kot se je kasneje izkazalo, adut s klopi gostujočega trenerja Saša Prapotnika. Iz devetih poizkusov je v polno zadel prav tolikokrat, svoj delež pa je dodal še gostujoči vratar Tomislav Balent z nekaj odličnimi posredovanji. Taisti ostrostrelec je bil pred začetkom letošnje sezone tudi v pogovorih z dolskim klubom, kjer pa potem niso našli skupnega dogovora.

Vse manj je bilo možnosti, da bi domačim v zadnjih petih minutah uspelo nadoknaditi visok zaostanek (33:28), tako da so gostje brez večjih težav tekmo mirno pripeljali do konca in do novih dveh točk.