Ker pa občina finančnih sredstev iz javnega proračuna ne daje na “lepe oči”, se bodo morali organizatorji tovrstnih dogodkov prijaviti na razpis, ki je že objavljen na spletni strani Občine Hrastnik. “Namen sofinanciranja teh aktivnosti je krepitev druženja in socialnih stikov, izmenjave dobrih praks, medgeneracijskega sodelovanja, vseživljenjskega učenja …,” so zapisali v obrazložitev. Ter dodali tudi športno udejstvovanje in promocijo in ohranjanje kulturne identitete.
Sredstva bodo delili do konca novembra
Do finančne injekcije s strani občine so upravičene organizacije, ki bodo pripravile dogodke na območju občine Hrastnik. Upoštevali bodo aktivnosti, ki bodo odprtega značaja in dostopne širšemu krogu obiskovalcev. In, če jih nekaj naštejemo – koncerti, predstave, razstave, okrogle mize, delavnice, športno-rekreativne aktivnosti, festivali, sejmi … V glavnem vse, kar pripomore k razvoju teh področij in hkrati tudi promociji Hrastnika.
Vloge bo občina sprejemala vse do konca novembra oziroma dokler ne bodo razdelili vseh sredstev, ki so jih za ta namen rezervirali. Komisija, ki jo bo imenoval župan, jih bo odpirala enkrat na mesec.













