-- OGLAŠEVANJE --

Hiše so padle, ne zmanjka in ne zmanjka pa ovir za pričetek rekonstrukcije ceste

Iz glavne ceste skozi Dol se po novem odpira pogled na osnovno šolo. Hiš, ki so stale ob cesti, več ni, občina zemljišče pripravlja za novo cesto.

-- OGLAŠEVANJE --

V prvi polovici junija so na Dolu pri Hrastniku zrušili tri hiše, ki so stale na mestu, kjer občina načrtuje nov priključek na glavno cesto, ki je že zelo dolgo več kot potrebna rekonstrukcije.

Da je cesta, ki povezuje Hrastnik in Rimske Toplice, res v slabem stanju, smo že pisali TUKAJ. Cestišče je na več delih poškodovano in dotrajano, brez pločnikov in (pre)ozko. Država pa prepotrebno konstrukcijo obljublja že leta in leta – vsakič z novo oviro, ki začetek gradnje še zamakne.

To je državni projekt, ki se izvaja v sodelovanju z občino, saj se bo urejala tudi lokalna cesta, ki se bo na križišču nad Forstekom priključila na državno. V začetku lanskega leta so nam iz Direkcije RS za infrastrukturo (DRSI) pojasnili, da je dokumentacije rekonstrukcije v zaključni fazi. Res pa je, da so vmes spremenili mesto priključka lokalne ceste in morali zato načrte spremeniti. A kot nam je že takrat povedal hrastniški župan Marko Funkl, so tudi to spremembo že vnesli v dokumentacijo in bi lahko šli po gradbeno dovoljenje. A tu se je zdaj zapletlo.

DRSI na Dolu predvideva prenovo 540 metrov ceste. Pri tem naj bi uredili hodnike za pešce in kolesarje, avtobusna postajališča, semaforiziran prehod za pešce, ureditev cestne razsvetljave ter komunalne infrastrukture. Nasproti pokopališča naj bi zgradili oporne zidove, “saj je na območju predvidena ureditev pločnika, obenem pa je potrebno zagotoviti dostope do obstoječih objektov”. Kot pogoj za začetek gradnje pa podajo pridobitev gradbenega dovoljenja za nov priključek lokalne ceste. Občina Hrastnik bo namreč obstoječ dovoz do osnovne šole ukinila in novega zgradila na mestu, kjer so podrli omenjene tri hiše.

Zagodel jim jo je postopek dedovanja

A pred pridobitvijo gradbenega dovoljenja za ureditev lokalnega priključka bo potrebno rešiti še eno zagato. “Pri odkupu ene od parcel, ki jo potrebujemo za gradnjo, je prišlo do zapletov pri dedovanju. Postopek je že nekaj časa na sodišču,” je pojasnil Funkl. S pomočjo DRSI naj bi zdaj na sodišče oddali urgenco, da bi se postopek dedovanja rešil hitreje. Slednje pa je župan označil kot zadnjo oviro pred vložitvijo vloge potrebnega gradbenega dovoljenja. Kot je še dodal, že letos na Dolu pričakuje gradbišče. “Mislim, da je država sprejela, da je rekonstrukcija potrebna, saj je cesta res v katastrofalnem stanju.”

Sorodni članek:

Ko se tovornjak umakne na pločnik, kam naj zbeži pešec?

Deli s prijatelji

-- OGLAŠEVANJE --

Najbolj brano

-- OGLAŠEVANJE --

-- OGLAŠEVANJE --
-- OGLAŠEVANJE --
-- OGLAŠEVANJE --

Preberite tudi

Zasavje je pomagalo oblikovati Evropo, kar marsikdo še pomni

Še posebej za naše kraje velja, da so pomagali oblikovati razvoj širšega okolja, je prepričan direktor Zasavskega muzeja Trbovlje Bogdan Šteh. "Za Zasavje lahko...
-- OGLAŠEVANJE --