Zasavski disco plesalci uspešni na Svetovnem prvenstvu

Italijanski Torino je bil za zagorske plesalce uspešen. Na štiridnevnem tekmovanju je nastopilo 10 mladih zasavskih plesalcev iz Plesne šole Urška.

Na Svetovnem prvenstvu v italijanskem Torinu sta prvi nastopili Anja Tori in Anja Leskovar, ki sta se uvrstili na odlično 16. mesto, za njima pa še Pika Naglav in Klara Kovač 56. mesto. Na tekmovanju dvojic mladincev med 86 pari pomerila tudi naša mladinska para. Luka Kotnik in Nika Leskovar sta se prebila vse do finala in osvojila neverjetno 5. mesto, Ema Kurent in Maks Denis Hriberšek pa sta uspeh dopolnila z uvrstitvijo na zelo dobro 64. mesto v svetovnem merilu.

V najštevilčnejših kategorijah so plesale solistke med pionirkami in mladinkami. Med 119 pionirskimi plesalkami si je Anja Leskovar priplesala 59. mesto, Nana Pavšek in Mia Hrvačanin pa 88. Mesto. Nika Leskovar pa se je v mladinski starostni kategoriji prebila naprej tri kroge tekmovanja in končala na 35. mestu med 127 plesalkami.

Luka Kotnik je zadnji tekmovalni dan ponovno potrdil, da sodi v finale in si priplesal izjemno 5. mesto. Prav tako zelo uspešno se je odrezal Maks Denis Hriberšek, ki je bil na 19. mestu od 24 mladincev v svetovnem merilu. Mladinska formacija Energy se je v hudi konkurenci 42 mladinskih skupin prebila v naslednji krog in se uvrstila na 21. mesto. Za kronanje uspehov  tega svetovnega prvenstva so poskrbele članice Dive, ki so se med hudo konkurenco 36 članskih malih skupin v dveh krogih prebile vse do polfinala in osvojile čudovito 10. mesto.

Anja Tori:

'Z rezultati v DD parih sem zelo zadovoljna, saj je bila huda konkurenca. Imela sem se lepo. Bilo je krasno vzdušje. Hvala tudi Tanji in Katarini za ves trud, da smo lahko vsi tekmovalci dosegli tako dobre rezultate.'

Nika Leskovar:
'Z rezultati na svetovnem prvenstvu sem izjemno zadovoljna, se posebej sem ponosna na tako dobro uvrstitev s pari, saj ni bila pričakovana. Tudi družba je bila enkratna. Rada bi se zahvalila tenerkama Tanji in Katarini, ter vsem, ki so mi bili v podporo, predvsem pa družini, ki mi to omogoča.'

V Zasavje mali modularni jedrski reaktor – poleg elektrike rešitev tudi za (pre)drago ogrevanje zasavskih mest

»Nisem delal posebnih odločitev ali načrtov, kaj bom v politiki počel. Sam prihod v Evropski parlament je bil nenačrtovan,« pove Franc Bogovič, evropski poslanec...