Zasavke slavile na domačih tleh

Članska ekipa ŠD Felix Zasavja je v soboto, 22.10., v telovadnici OŠ Trbovlje gostila drugo tekmo Extra Lige LPI.si. Domačinke so se tokrat pomerile z ekipo Pomurja iz Murske Sobote ter tudi tokrat slavile zmago. Precej izenačena tekma se je končala z rezultatom 49:40 v prid domačink, najboljša strelka domače ekipe pa je bila Nika Razgoršek, ki je dosegla 15 točk. Ostale strelke so bile Lucija Guzaj (13), Špela Kosem (8), Sara Jukič (6), Manja Slapšak (5) ter Anja Kravogel, ki je dosegla prve točke (2) v dresu ŠD Felix Zasavja. Prvič pa je za člansko tekmo nastopila tudi 14-letna Ana Žujič.

Čeprav so bile Zasavke skozi celotno tekmo v rahli prednosti, so jim gostje uspešno sledile. Prvo četrtino so domačinke dobile le s točko razlike (9:8), ob polčasu pa je bil rezultat 19:15 v prid domačink. Tretja četrtina je bila po številu doseženih točk izenačena, vendar so domača dekleta ohranila prednost, ki pa so jo v zadnjih desetih minutah tekme zvišala. Tekma se je tako končala z razliko devetih točk.

Novo zmago v ligi je ekipa ŠD Felix Zasavje, pred domačim občinstvom, dosegla v novih dresih Extra Lige LPI.si.

Med polčasom pa je zopet potekal žreb, tokrat za dve košarkarski žogi. Dobitnici sta bili Teja Godec (OŠ Trbovlje) in Eva Muratovič (OŠ Alojza Hohkrauta).