Sistemskega financiranja za vozilo, s katerim bi uporabnike VDC-ja vozili vsaj do zdravnikov, ni. Del sredstev so zbrali v akciji Manj svečk za manj grobov, za preostali znesek bodo rešitev iskali še drugje.
Zasavci so v akciji Manj svečk za manj grobov zbrali kar 14.841,00 evrov so znesek sporočili s Fundacije Svečka.

Sredstva donatorjev še prihajajo, pojasnjujejo organizatorji, kar pomeni, da se lahko številka še poveča. Špela Režun, direktorica Varstveno delovnega centra v Zagorju je zadovoljna, da so vse bližje nakupu vozila za prevoz varovancev. "Gre predvsem za uporabo vozila, ko moramo varovance, ki ne morejo na javni prevoz peljati k zdravnikom in specialistom. Za takšne prevoze, kljub temu da smo javni zavod, ni nikakršnega financiranja" nam pojasni Režunova. Poleg tega v Zasavju praktično ni kombija, ki bi omogočal prevoz invalidnih oseb brez premeščanja. Takšno vozilo mora biti tudi oblazinjeno in primerno epileptikom, ki lahko napad doživijo v avtu.
Okoli 40.000 evrov bi odšteli za vozilo, ki ga potrebujejo v VDC Zagorje, še izvemo. Varovanci se bodo lahko tako na pot odpeljali varno in udobno, rešili pa bodo tudi težave mnogih svojcev, ki nimajo možnosti, da bi omogočili primeren prevoz.












