-- OGLAŠEVANJE --

V Zasavju trenutno 1339 brezposelnih oseb

V Zasavju brezposelnost pada, najbolj v Zagorju. Še vedno je daleč največ brezposelnih oseb v Trbovljah, drastičen skok brezposelnosti pa so iz junija na julij imeli v Občini Litija.

-- OGLAŠEVANJE --

Podatki za zadnji dan julija kažejo, da se je v Zasavju sicer število brezposelnih glede na prejšnji mesec malce povečalo, vseeno pa je brezposelnih letos julija, glede na lani skoraj 12 odstotkov manj. Skupno je bilo v Sloveniji ob koncu julija registriranih 44.384 brezposelnih oseb. Zasavje, kot del te celote, predstavlja 3% delež vseh brezposelnih v državi.

Občine skupaj Trbovlje Hrastnik Litija Zagorje
1.339 545 259 279 256

 

Mesečne spremembe: junij 2024 proti julij 2024

Ko primerjamo julij z junijem 2024, v oči bode predvsem Litija, kjer je zaznan skok brezposelnosti za več kot 10%. In, če se je tako na ravni Slovenije, kot v skoraj vseh občinah število brezposelnih v zadnjem mesecu povečalo, pa edino Zagorje beleži padec števila oseb brez dela.

  • Trbovlje: Povečanje za 1,7%
  • Hrastnik: Povečanje za 1,6%
  • Litija: Drastično povečanje za 10,3%
  • Zagorje: Zmanjšanje za 2,7%
  • Slovenija: Povečanje za 2,3%

Pogled na letno spremembo brezposelnosti prinaša pozitivne novice, saj vse občine v Zasavju beležijo znatno zmanjšanje števila brezposelnih oseb. Najbolj izstopa – že spet Zagorje, kjer se je brezposelnost zmanjšala za kar 17,2%. Takšne spremembe napovedujejo, po mnenju Zavoda za zaposlovanje RS, izboljšanje gospodarskih razmer in uspešnost ukrepov za zmanjšanje brezposelnosti.

  • Trbovlje: Zmanjšanje za 11,7%
  • Hrastnik: Zmanjšanje za 6,8%
  • Litija: Zmanjšanje za 11,4%
  • Zagorje: Zmanjšanje za 17,2%
  • Slovenija: Zmanjšanje za 6,1%

Brezposelnost se v Zasavju zadnjih pet let vztrajno znižuje, je moč razbrati iz statistike Zavoda Republike Slovenije za zaposlovanje. Od leta 2019 do 2023 je izjema le 2020, ko je bila v Sloveniji razglašena epidemija. Kljub temu, da se brezposelnost v Zasavju zmanjšuje, se regija še vedno sooča z velikim pomanjkanjem delovne sile v zdravstvu – kar pa nikakor ni le zasavski problem. “Beležimo primanjkljaj celotne delovne sile. Vemo, da je veliko neskladij med ponudbo in povpraševanjem, ob zmanjšanju brezposelnosti pa se tako poslabšuje tudi struktura brezposelnih ter s tem povečuje primanjkljaj kadrov. Na vse te spremembe se Zavod skuša čim bolj proaktivno odzvati in se zato tudi povezuje z vsemi ključnimi deležniki na trgu dela,” je letos marca za naš portal pojasnila Vilma Strniša, vodja OE ZRSZ Trbovlje.

Skoraj polovica prostih delovnih mest je na področju zdravstva, nege in socialnih storitev

Deli s prijatelji

-- OGLAŠEVANJE --

Najbolj brano

-- OGLAŠEVANJE --

-- OGLAŠEVANJE --
-- OGLAŠEVANJE --
-- OGLAŠEVANJE --

Preberite tudi

V trboveljskem podjetju prosto še eno delovno mesto!

Uspešno podjetje iz Trbovelj z dolgoletno tradicijo, kjer izdelujejo kvalitetna okna in vrata, ima utečeno ekipo. Zaradi večjega obsega dela pa želijo kolektiv povečati...
-- OGLAŠEVANJE --