8.8 C
petek, 29. marca 2024
ZON.siAktualnoUspeh kisovških skakalcev v Kranju

Uspeh kisovških skakalcev v Kranju

Državnega prvenstva v Kranju so se udeležili zasavski mladi skakalci in domov med drugim prinesli tudi zlato.

Po tem, ko je sonce dvignilo hladne jutranje temperature, ter razblinilo gosto meglo, se je včeraj na kranjski skakalnici pričelo državo prvenstvo mladih skakalk in skakalcev. V ciljni areni jih je vzpodbujala številna publika, ki je v jasnem in toplem jesenskem dnevu uživala v skokih deklet in dečkov na 20 metrski skakalnici.

Tekmovanje so pričeli dečki do 10 let. V tej kategoriji je nastopilo 29 tekmovalcev. SK Zagorje je v tej kategoriji zastopal Dominik Zupanec, ki se je uvrstil na 10. mesto.

Prvič državni prvak

Nadaljevali so dečki do 11 let. V 30 glavi konkurenci je zmago slavil Lovro Peitl član SK Zagorje, ki je tako, poleg pokala Cockta, osvojil tudi državno prvenstvo v svoji kategoriji. Z dvema skokoma po 20 metrov je na koncu za 0,7 točke premagal prvega zasledovalca in prvič postal državni prvak.

Posamezna tekmovanja so zaključile deklice do 11 let. Tudi tu je bila konkurenca močna. Nastopilo je 26 skakalk. Barve SK Zagorje je zastopala Tia Kodrnja, ki je osvojila 4. mesto.

Bron za ekipno

Prvenstvo se je zaključilo z ekipno tekmo. Ekipi SK Zagorje se je prej omenjenim tekmovalcem pridružil še Anej Razpotnik.  Z izvrstnimi skoki celotne ekipe je SK Zagorje osvojil 3. mesto v državnem prvenstvu.

Skakalci SK Zagorja so ponovno pokazali, da sodijo v sam vrh slovenskega smučarskega skakanja, kar lahko pripišemo tudi dobrima trenerjema Zvonetu Pograjcu in Branetu Bašu ter ostali ekipi.

Cesta v katastrofalnem stanju, rekonstrukcija pa se vsako leto odmakne še za leto, dve, tri

Že dolgo časa je govora o rekonstrukciji regionalne ceste skozi Dol. Pri gradnji novih cest oziroma rekonstrukciji dotrajanih cestišč na Dolu gre za dva...