Števec covid19, ki so ga na samem začetku epidemije zagnali v Trbovljah in kmalu po trdem udarcu “zaradi varstva podatkov” ustavili, je znova zaživel.
Kljub temu, da je bilo tako sporno oddajanje EMŠO številk so takrat v nekaj urah zbrali preko 130.000 vnosov in začeli postavljati realno sliko slovenskih okužb. A to je najverjetneje šlo nekomu v nos in postavljanje strani se je začelo še enkrat.
Števec deluje, vnosi pa gredo bistveno počasneje kot prvič. Zbranih je dobrih 43.000 vnosov in le Trbovlje ter Hrastnik sta dosegla 10% prebivalstva in so za omenjeni občini posledično na voljo bolj podrobni statistični podatki. Zagorski občini manjka le še 0,3 odstotka in tudi tam bodo dostopni bolj podrobni podatki. V Radečah je svoje počutje oddalo 4,92 odstotka ljudi.
Če vas zanima, kakšna statistika je na voljo in koliko vaših soobčanov je poročalo, kliknite TUKAJ.
Števec teče! Odprta pot do bolj realne slike epidemiji pri nas






