3 turnirji v 3 državah v enem vikendu

Trboveljski karateisti so minuli konec tedna nastopili treh turnirjih v treh različnih državah, in sicer v Makedoniji, Srbiji in na Hrvaškem. Skupno so osvojili 12 medalj.

Proti skoraj 1.000 km oddaljenemu Skopju se je 1. aprila odpravilo osem članov Karate kluba Trbovlje. Namen poti je bil nastop na 10. Mednarodnem karate turnirju ‘Gazi Baba open 2016’. Trboveljski karate so zastopali: Eva Kolander, Simona Češarek, Lara in Ervin Salkič, Živojin Babič in Timotej Zupančič. Vodil jih je trener Edin Salkič, kot spremljevalka se je turnirja udeležila Nermina Salkič.

Turnir v Skopju

Karate klub Trbovlje 8 medalj v Skopju

Na turnirju v Skopju je nastopilo 600 tekmovalk in tekmovalcev iz 8 držav. Tekmovanje se je začelo v katah ekipno, kjer so naša dekleta v sestavi Eva, Lara in Simona osvojile srebrno medaljo. Vsa tri dekleta so nastopile še v dveh posameznih kategorijah kat, kjer je Simona osvojila bronasto medaljo, Lara pa je v obeh kategorijah zasedla tretje mesto.

V športnih borbah so se vsi štirje Trboveljčani zavihteli na zmagovalni oder, in sicer Lara, Ervin, Živojin in Timotej so osvojili bronaste medalje. Trener Edin je bil na koncu zadovoljen s prikazanim in osvojenimi osmimi medaljami.

Zlato na turnirju ‘Zlatni pojas Čačka’

Stefan Joksimovič

Na drugi turnir v tem vikendu so se odpravili v Srbijo, kjer so že enajstič zapored udeležili mednarodnega karate turnirja »Zlatni pojas Čačka«, ki so ga 45-tič organizirali in izvedli domačini iz Karate kluba Borac. Karate klub Trbovlje so v sklopu kadetske, mladinske in članske reprezentance zastopali Urša in Barbara Haberl, Domen Zidar, Luka Ferlin, Luka Perc, Ajdin Mujkanovič, Stefan Joksimovič in Blaž Hribovšek. Vodil jih je trener Miha Kovačič.

Tokratni junak v trboveljskih vrstah je bil Stefan Joksimovič, ki je prvič nastopil v kategoriji mlajših članov in se že kar takoj zavihtel na najvišjo stopničko zmagovalnega odra. Zlato medaljo si je priboril s štirimi zmagami. Njegov uspeh še pridobi na teži, če vemo, da je bil edini slovenski reprezentant, ki je tokrat zmagal na turnirju v Čačku. Za srebrno medaljo je poskrbela Barbara Haberl, ki je po treh zmagah in uvrstitvi v finale moral priznati premoč nasprotnici. Blaž Hribovšek je nastopil v dveh kategorijah, in sicer pri mlajših članih in članih in obakrat osvojil bronasti medalji. Le korak do medalje sta tokrat ostala Urša Haberl in Luka Ferlin, ki sta zasedla zelo dobro, a za športnike nehvaležno peto mesto.

Turnir ‘Podravina – Đurđevac open 2016’

Tretji turnir ta vikend pa je bil v hrvaškem Đurđevcu, kjer je v sklopu otroške reprezentance v katah  nastopila Laura Božjak. 7. Mednarodnega karate turnirja »Podravina – Đurđevac open 2016« se je udeležilo 750 tekmovalk in tekmovalcev iz 6 držav. Laura je nastopila v kategoriji mlajših kadetinj v katah in izgubila v prvem krogu.

Deklice 9 – 11 let:

2. mesto: TRBOVLJE (Eva, Lara in Simona)

Kibernetski napadi na zasavske občinske spletne strani

Zagorska, trboveljska, tudi litijska spletna stran je danes nedosegljiva. Kot smo izvedeli, naj bi šlo za kibernetske napade na občinske strani. »V tem času so...