Šest Trboveljčanov do petih medalj v Postojni

V nedeljo, 29. maja, je v Postojni potekal 20. Mednarodni karate turnir “Postojna Open 2022”. Barve Karate kluba Trbovlje so zastopali Ana Jazbec, Tara Vozel, Franja Krajšek, Enej Strašek, Patrik Oberžan in Anej Zapotnik. Vodila sta jih trenerja Blaž Hribovšek in Jernej Simerl.

Patrik, Anej in Enej z zlatimi medaljami

Za vseh šest mladih trboveljskih karateistov je bilo to prvo tekmovanje. Pri najmlajših sta na zmagovalni oder stopili Ana Jazbec s srebrno in Tara Vozel z bronasto medaljo. V kategoriji malčkov je Anej Zapotnik osvojil bron. V katah ekipno so malčki v sestavi Anej Zapotnik, Enej Strašek in Patrik Oberžan osvojili prvo mesto. Za peto medaljo so poskrbele malčice v postavi Ana Jazbec, Franja Krajšek in Tara Vozel, ki so zasedle drugo mesto.

Ob koncu tekmovanja sta bila trenerja Blaž in Jernej zadovoljna z nastopi mladih varovancev ter zelo vesela, saj se je prav vseh šest tekmovalcev domov vrnilo vsaj z eno medaljo.