sreda, 29. aprila 2026
sreda, 29. aprila 2026

S prenovo do 100 sedišč v večnamenski dvorani mladincev

Javni zavod Mladinski center Zagorje ob Savi že desetletje domuje v stavbi Proletarec, v zadnjih letih pa v svojih prostorih izvedli tudi obširna vzdrževalna in prenovitvena dela. Lotili so se energetske sanacije, zatem pa še prenovili večnamensko dvorano ter piko na i naredili z raznolikim otvoritvenim programom.

Odslej je tako možno zagotoviti 100 sedišč v večnamenski dvorani, kar je več kot le primerno za izvedbo kulturnih, družabnih ter izobraževalnih vsebine, kot tudi za različne  športne aktivnosti. Direktor MC Zagorje ob Savi Marko Pavlovič ob tem ne skriva zadovoljstva: “Osvežena notranja in že v lanskem letu zunanja podoba stavbe pomeni veliko pridobitev za mlade in vse Zagorjane.”

Prenovo dvorane je finančno zagotovilo uspešno kandidiranje v okviru Partnerstva LAS Zasavje, sredstva za celovito energetsko prenovo pa so bila pridobljena na razpisih s sofinanciranjem Občine Zagorje ob Savi.

Investicijam je sledilo seveda proslavljanje novih pridobitev in tako je minuli petek Mladinski center Zagorje ob Savi pripravili več aktivnosti: ogled prostorov, spremljajočo umetniško razstavo in pester kulturnega programa, v okviru festivala Rdeči revirji pa je nastopil plesni kolektiv Branka Potočana, za smeh pa poskrbel stand-up komik Gašper Bergant.

0 ogledov

Najbolj brano