8.8 C
petek, 29. marca 2024
ZON.siAktualnoPo vseh preštetih bo Trbovlje vodil/a ....

Po vseh preštetih bo Trbovlje vodil/a ….

V prvem krogu lokalnih volitev 2014 se je za županski stolček potegovalo 6 kandidatov, a ker nihče ni dosegel magičnih 50 odstotkov so se danes v Trbovljah odločali še enkrat – zgolj med dvema.

V prvem krogu, 5. oktobra je prvo mesto zasedla Jasna Gabrič z 37,04 odstotki, takoj za njo pa se je uvrstil Borut Dolanc z 30,90 odstotki. Zagotovila sta si mesto v drugem krogu, iz katerega pa je izpadel tretjeuvrščeni Sebastjan Ledinek z 21,16 odstotki.

In kaj kažejo neuradni rezultati po vseh preštetih glasovih?

Občinska volilna komisija je sporočila, da so po preštetih glasovih – 6399 je bilo veljavnih, neuradni rezultati slednji:

V Trbovljah bo po več desetletjih župansko mesto zasledla ženska – Jasna Gabrič je dobila 3466 glasov, kar pomeni 54,16 odstotkov. Borutu Dolancu pa je svoj glas namenilo 2933 volivcev oziroma 45,84 odstotkov.

Mlajši kadet z bronom na državnem prvenstvu

Na državnem prvenstvu je mlajši kadet iz litijskega kluba stopil na oder za zmagovalce. Osvojil je bronasto medaljo. Judo klub Litija je na Državnem prvenstvu...