POPRAVEK 13.26 : Avtocesta je zaprta v smeri Ljubljane (torej od Lukovice proti Ljubljani)
S Policijske uprave Ljubljana so poslali obvestilo o zaprti avtocesti, saj se je okoli 12.30 zgodila prometna nesreča pred izvozom Lukovica.
Po prvih znanih podatkih naj bi bila v nesrečo vpletena osebno in tovorno vozilo, vsaj ena oseba je poškodovana.
Avtocesta v smeri Celja je popolnoma zaprta, promet pa je preusmerjen na izvoz Blagovica. “Naprošamo vse voznike, ki vozijo v nasprotni smeri, da pozorno spremljajo promet pred sabo in ne opazujejo kraja nesreče, saj s tem ogrožajo sebe in druge udeležence v prometu,” opozarjajo policisti.
OBVESTILO PU Ljubljana, 20.11.2024: “Po ogledu kraja prometne nesreče in zbiranju obvestil so policisti ugotovili, da je prometno nesrečo povzročila voznica osebnega vozila, ki ni vozila po sredini desnega prometnega pasu in je zato trčila v zadnji levi del prikolice tovornega vozila, ki ga je voznik ustavil na odstavnem pasu.
V nesreči se je voznica osebnega vozila huje poškodovala, vendar po doslej znanih podatkih njeno življenje ni ogroženo. Zoper voznico je bil uveden prekrškovni postopek, prav tako pa je bil postopek uveden zoper voznika tovornega vozila, ki ni označil vozila, ki ga je ustavil na odstavnem pasu. Pri pregledu tahografa pa so policisti ugotovili tudi, da je pred ustavitvijo prekoračil dovoljeno hitrost vožnje.
Zaradi odstranjevanja posledic prometne nesreče je bil promet na tem delu oviran do 15. ure.”





