torek, 21. aprila 2026
torek, 21. aprila 2026

Obnova za milijon evrov

Stavbo OŠ Ivana Cankarja, postavljena je bila daljnega leta 1901, bodo v naslednjih letih celovito energetsko sanirali.

Energetska sanacija bo obsegala toplotno izolacijo fasade, strehe in zamenjavo zunanjega stavbnega pohištva. Poleg tega bodo v zgradbo vgradili sodobne tehnologije za prezračevanje in klimatizacijo stavbe ter sistem za samodejno spremljanje porabe, to je energetski monitoring.

Letos dokumentacija, nato sanacija

Za pripravo projektne in investicijske dokumentacije občina Trbovlje v letošnjem letu namenja 61.000 evrov. "Projektna dokumentacija za energetsko sanacijo OŠ Ivana Cankarja je še v izdelavi, izdelana naj bi bila konec januarja," so povedali na občini Trbovlje. Takrat bo tudi znanih več podrobnosti o poteku sanacije in o prihrankih, ki bodo doseženi s sanacijo, pravijo na občini. Podatkov o stroških ogrevanja pa nam niso posredovali.

V lokalnem energetskem konceptu občine Trbovlje so izračunali, da naj bi izolacija fasade in strehe stavbe OŠ Ivana Cankarja prinesla 30 odstotno zmanjšanje rabe toplotne energije, menjava starih in energetsko neučinkovitih oken in vrat pa 10 odstotni prihranek pri ogrevanju.

1,2 milijona evrov vredna obnova

Projekt so na občini prijavili kot regijski projekt, v prihodnjih dveh letih pa načrtujejo, da bodo za energetsko sanacije šole prejeli tudi sredstva iz državnega proračuna in evropska sredstva.

Država naj bi v letu za energetsko prenovo šole 2017 prispevala 63.750 evrov, prav toliko pa tudi leta 2018. Občina Trbovlje bo iz lastnih proračunskih sredstev zagotovila leta 2017 in leta 2018 po 185.000 evrov letno. Evropska sredstva naj bi znašala 722.500 evrov.

POVEZANI ČLANKI:

24.08.2015 Kaj se dogaja v šoli med počitnicami?

09.07.2015 Začenjajo se dela na OŠ Ivana Cankarja

0 ogledov

Najbolj brano