»Ne glede na pomanjkanje infrastrukture se stvari peljejo v pozitivno smer,« je še dodala in pojasnila, da je namen njihovih obiskov ta, da ko se zakonodaja pripravlja se upošteva vse kar so spoznali in videli na terenu. Ljudje, ki živijo v določenem kraju tudi najbolj vedo, kaj ta kraj potrebuje, so odločno prikimali tudi drugi predstavniki Slovenske demokratske stranke ob obisku najmanjše slovenske regije.
Že zdaj pripravljajo zakonodajne spremembe
Furman je opozorila, da trenutno kot opozicija nimajo odločujoče vloge pri sprejemanju zakonodaje, si pa že sedaj pripravljajo osnutke, ki jih bodo lahko uporabili, če bodo del koalicije. »So stvari, ki jih lahko pripravimo za čas, ko bomo v koaliciji, saj zakonodaja mora biti namenjena ljudem.«
Obisk se je začel z odhodom v podzemlje rudnika Sitarjevec, nato pa so obiskali Steklarno Hrastnik, Dewesoft, Wurth elektronik international KGZ Litija, pa tudi Kmetijo Kovač v Čemšeniku.
Zakonodaja je ključna, poudarja Furman, kritična do sprememb pri reji nesnic – te naj bi bile po novi zakonodaji dovoljene v kletkah le še do konca leta – ki so, po njenem, kruto posegle v to področje. V enem izmed obiskanih podjetji so bili kritični do šolske zakonodaje, kjer bodo potrebni konkretni premiki. Ob tem pa so SDS-ovci prepričani, da je še veliko težav na poti birokracije, razvojne infrastrukture in bo obvezna prevetritev glede enakomernega razvoja Slovenije. Namestnica vodje je svojo misel v revirjih zaključila tako: »Veliko več se vlaga v centre, v mestna središča, kar ni prav. Mi smo se vedno zavzemali za decentralizacijo. Prav to je tudi eden večjih problemov Zasavja, ki je bilo dolgo zapostavljeno.«
Prispevek je oglasno sporočilo.
ANALIZIRAMO: Kako so glasovali Zasavci in kdo je še bil v igri za poslanca?