Ljubljanski maraton: Radečan Matija postavil rekord trase

Včeraj se je na ulice slovenske prestolnice vrnil ljubljanski maraton, kateri lansko leto zaradi covida-19, ni bil organiziran. Med tistimi, ki so se povzpeli na zmagovalne stopničke, je bil tudi eden od perspektivnih zasavskih atletov, Matija Rizmal iz Radeč, ki je osvojil prvo mesto na 10 km.

Zmagovalec 25. izvedbe največje tekaške prireditve v Sloveniji, ki se je je udeležilo nekaj več kot pet tisoč tekačev, je bil na 10-kilometrski tekaški preizkušnji 20-letni Radečan Matija Rizmal, sprva član Atletskega kluba Radeče, zatem, ko ga je nadaljevanje šolanja popeljalo v knežje mesto pa član AD Kladivar Celje.

20-letni Matija Rizmal, ki je na cilj pritekel po 30 minutah in 51 sekundah, je s tem časom postavil tudi nov rekord trase.

Litija – Zagorje: Jutri NE bo popolne zapore ceste

Popolna zapora ceste Litija - Zagorje je za jutri odpovedana. Ob sobotah je sicer od 7.30 do 17. ure pri galeriji Šklendrovec napovedana popolna zapora...