-- OGLAŠEVANJE --

Kdo bo kril stroške “protikoronske” tožbe v glasbeni šoli?

-- OGLAŠEVANJE --

V Glasbeni šoli Litija-Šmartno, ki jo od septembra lani vodi Brigita Šuler, se poleg z razvojem mladih glasbenikov ukvarjajo tudi s preglavicami, kako kriti stroške tožbe, ki jo je zoper šolo vložila nekdanja zaposlena, ki je dobila odpoved pogodbe zaradi neupoštevanja protikoronskih ukrepov. Visoki stroški hromijo njihovo osnovno poslanstvo, pravi Šulerjeva, ki pričakuje finančno pomoč občin ustanoviteljic in pristojnega ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, a za zdaj na obeh koncih neuspešno. 

V šoli imajo zato del sredstev rezerviranih za tožbo nekdanje zaposlene, to pa hromi načrtovanje dela glasbene šole, je na ponedeljkovi seji litijskega občinskega sveta poudarila ravnateljica glasbene šole Brigita Šuler. “Večkrat smo glede tega že kontaktirali ministrstvo, kjer so nam povedali, da naj se za kritje stroškov tožbe obrnemo na občino, ki je ustanoviteljica glasbene šole. Na župana sem se že obrnila v decembru in danes še enkrat prosim za pomoč,” je pred občinskimi svetniki stanje v zvezi z nepredvidljivo tožbo pojasnila Šulerjeva. Soustanoviteljica Glasbene šole Litija-Šmartno je sicer tudi Občina Šmartno pri Litiji, vendar tudi tam Šulerjeva dogovora še ni dosegla. 

Premalo za nadarjene mlade glasbenike

Dodala je, da ji je v času, odkar je ravnateljica šole, uspelo zmanjšati nekaj stroškov, vendar še vedno premalo za doseganje ciljev pri celostnem razvoju mladih glasbenikov. “Želim si, da se težave, ki jih trenutno imamo, predvsem iz finančnega vidika uredijo, da bom lahko nadgradila delovanje šole in jo vodila varno, predvsem pa v zadovoljstvo učencev, staršev in vseh zaposlenih,” je dejala Šulerjeva, ki je ministrstvo pomoč dokončno odklonilo, zato upa, da ji bosta prisluhnili vsaj občini ustanoviteljici, poleg litijske še Občina Šmartno pri Litiji. 

Ob tem je nova ravnateljica povedala še, da od obeh občin in staršev prejemajo le toliko sredstev, da lahko glasbena šola relativno normalno funkcionira, nimajo pa denarja za nakup inštrumentov in nabavo drugih pomembnih delovnih sredstev. 

To pomanjkanje denarja se je najbolj pokazalo ob izbruhu epidemije, saj smo morali čez noč preiti na delo na daljavo in žal IKT opreme nismo uspeli zagotoviti našim zaposlenim. Šole z boljšim finančnim položajem so lahko že v preteklosti nabavile tablične in prenosne računalnike za potrebe zaposlenih. Na naši glasbeni šoli pa moramo učitelji za izvajanje pouka na daljavo še vedno uporabljati skoraj izključno lastno opremo,” je poudarila. Dodala je, da so sicer v tem šolskem letu od ministrstva dobili šest novih računalnikov, še nekaj pa jih morajo nabaviti, da bodo lahko vzpostavili sistem e-glasbena šola. 

Nujno potrebujejo nov koncertni klavir

Nujno potrebujejo nov koncertni klavir. Foto: arhiv GŠ Litija-Šmartno

Še najbolj nujna investicija v glasbeno šolo, ki jo v tem šolskem letu obiskuje 269 otrok, pa je koncertni klavir, saj obstoječi ni primeren za kakovostno ustvarjanje v koncertni dvorani, je še izpostavila Šulerjeva. Investicija bi po njenem znašala okoli 50.000 evrov, ki bi si jih litijska in šmarska občina razdelili glede na ustanoviteljski delež. Večji del, skoraj tri četrtine, tako pade na občino Litija.

Župan Franci Rokavec se je strinjal, da bo za omenjeni klavir treba najti denar, “če bo treba kriti stroške za tožbo, pa jih bodo, ampak bodo s tem še nekoliko počakali”. Občinski svetnik pa je v imenu odbora za družbene zadeve občino pozval, naj s skupaj s šmarsko občino zagotovita sredstva za nakup koncertnega klavirja in prav tako poskrbijo tudi za stroške tožbe, ki glasbeno šolo bremenijo zaradi tožbe bivše zaposlene. 

SORODNI ČLANKI:

FOTO: Glasbena šola z novo podobo do več prostora in dvigala

Deli s prijatelji

-- OGLAŠEVANJE --

Najbolj brano

-- OGLAŠEVANJE --

-- OGLAŠEVANJE --
-- OGLAŠEVANJE --
-- OGLAŠEVANJE --

Preberite tudi

Starejši na razglednega ali turističnega, letos prvič tudi mlajši na Hrastkov tek

Tekači, ki se bodo organizirano na Kal podali v soboto, 20. aprila, bodo letos dobili mlajšo družbo. Organizatorji, ki pričakujejo 150 do 200 udeležencev,...
-- OGLAŠEVANJE --