sobota, 13. junija 2026
sobota, 13. junija 2026

FOTO: Na kolesarskem vzponu padel nov rekord

3 ogledov

Danes se je zvrstil že 19. Kolesarski vzpon na Zasavsko Sveto goro, ki se tradicionalno odvija v sklopu občinskega praznovanja Zagorja ob Savi.

Kolesarji so se podali na 13 km dolgo pot s štartom iz centra Zagorja. Svojo pot so nadaljevali preko Čolnišč, do Kala in Šentlamberta, kjer je sledil spust. Za tem pa se je začel še 4 km dolg vzpon proti Zasavski Sv. gori.

Rekorder Dean Bratuš na ciljni liniji.

Kot nam je zaupal Matjaž Manfredo iz Kolesarskega kluba Zagorska dolina, so pred dvema letoma nekoliko spremenili traso. Tako se je 160 prijavljenih podalo v boj na dveh kolesih in padel je nov rekord. Dean Bratuš iz ekipe Tuš Team je na vrh prekolesaril v 34 minutah 25 desetinkah in 9 stotinkah. Lanskoletni rekord s časom 34 minut 37 sekund in 7 stotink je do danes držal Matej Kimovec.

 

FOTOGALERIJA:

Kljub nestrinjanju nov odlok sprejet. Izredna_seja_Litija_oktober_2025_1280x702Najlepši spomini poletja ujeti v 52 besedah. Podelitev_priznanj_pesem_v_52_besedahOpa, opa! Trbovlje in Zagorje med najboljšimi kraji v Sloveniji. mesto_Trbovlje_junij_2025 (4)_800x600Krožišča na cesti za Savo letos še ne bo. Križišče_zasavka_cesta_za_Savo_julij_2025 (1)_600x450Županu očitajo, da je parcelo za gradnjo stanovanj prodal za drobiž zoran-poznic_trbovljeKar od enkrat dela na cesti, obvestil pa nikjer Cesta_Orehovica_delo_na_cesti_Zagorje_oktober_2025 (3)_800x600Nika v samem vrhu evropske športne strelske mladine GESS_TRBOVLJE_FINALE_EVROPSKE_LIGE_OKTOBER_2025"Delamo za denar, ampak ta ni najpomembnejši" Antonija_Cumurdzic_Zasavski_zaposlitveno_karierni_sejem_Trbovlje_oktober_2025 (40)_800x600Zaradi polaganja novega asfalta jutri zaprti dve cesti zapora_ceste_obcina_Litija_julij_2025Si upate povedati po pravici? Kaj najbolj spremljate v novicah? zon_neza_grmsekVIDEO: Avtobus odpeljal "pred nosom" in jih pustil na postaji zelezniska_postaja_Trbovlje_avtobus_september_2025 (2)_800x600

Najbolj brano